WIELKA WAKACYJNA WYPRZEDAŻ

Czeka na Ciebie około 50 wspaniałych tytułów, które możesz teraz upolować z 25% rabatem!

Katalog autorów

Ks. Tomasz Jelonek

(ur. 1937), kapłan Kościoła rzymskokatolickiego, biblista.

Ukończył matematykę na Uniwersytecie Jagiellońskim oraz teologię biblijną w Papieskiej Akademii Teologicznej (obecnie Uniwersytet Papieski Jana Pawła II) w Krakowie. Tam uzyskał również tytuł profesora.

Kierownik Katedry Teologii i Informatyki Biblijnej UP JP II. Jest również opiekunem specjalizacji biblijnej na Wydziale Teologicznym oraz współpracuje z Uniwersytetem Jagiellońskim, gdzie od 1972 prowadzi zajęcia z biblistyki. Wypromował liczną rzeszę magistrów, licencjatów, a także kilku doktorów. W latach 2003–2008 był członkiem Zarządu Stowarzyszenia Biblistów Polskich.

Spod jego pióra wyszło wiele książek, artykułów oraz materiałów homiletycznych, w których bada Biblię w kontekście jej pozycji w kulturze świata. Szczególnym obiektem zainteresowań autora jest środowisko biblijne, głównie Ziemia Święta. W bardzo przystępny sposób opisuje ówczesną kulturę, umożliwiając lepsze zrozumienie zawartych w Biblii znaczeń. Jego zainteresowania dotyczą również teologii małżeństwa oraz rodziny w kulturach świata.

Do najbardziej znanych dzieł autora należą: “Biblia a nauka. Czy nauka sprzeciwia się Biblii?” (2005), “Ogólne wiadomości o Piśmie Świętym” (2007), “Biblia w kulturze świata” (2007), “Wprowadzenie do Nowego Testamentu” (2008), “Kultura perska a Biblia” (2009), “O Bogu i człowieku” (2009), “Bóg, człowiek, społeczeństwo” (2009).

Zobacz książki, których autorem jest Ks. Tomasz Jelonek