TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

O książce

Pismo Święte Starego i Nowego Testamentu. Biblia Tysiąclecia

Ocena:
(15 opinii)

Tekst Pisma Świętego zatwierdzony do stosowania w liturgii przez Konferencję Episkopatu Polski.

Polecamy bardzo praktyczne, podręczne pełne wydanie Biblii Tysiąclecia - Pisma Świętego Starego i Nowego Testamentu w oryginalnym formacie oazowym (12x18cm) i twardej oprawie.

Sługa Boży Ks. Franciszek Blachnicki, założyciel ruchu oazowego, nie przypuszczał zapewne, że do historii wejdzie nie tylko wspaniała idea wakacyjnych, a dalej także stałych spotkań formacyjnych ze Słowem Bożym dla wszystkich stanów w Kościele, ale też charakterystyczny i jednocześnie bardzo wygodny format Pisma Świętego.

Niech to wydanie przypomina wszystkim, że Bóg, który objawia się nam poprzez Słowo, jest Światłem i Życiem, służąc wspólnotom oazowym, a także inspirując na nowo budowanie w naszych rodzinach Bożej oazy życia i miłości.

Niniejsze wydanie piąte zawiera następujące zmiany:

  1. Wstępy do działów i do poszczególnych ksiąg oraz przypisy unowocześniono odpowiednio do osiągnięć naukowych ostatniego trzydziestolecia i do potrzeb czytelników szukających miejsc równoległych w Biblii;
  2. Dokonano zmian merytorycznych samego przekładu w imię większej jego zgodności z tekstem oryginalnym, zwłaszcza hebrajskim w Starym Testamencie, odstępując od zbyt częstego poprawiania go według tekstu Septuaginty, której odmienne lekcje podano w przypisach;
  3. Poprawiony i ujednolicony został język i styl przekładu.

Niech to nowe, gruntownie zmienione wydanie piąte Biblii Tysiąclecia jeszcze lepiej niż poprzednie służy polskiemu czytelnikowi, który pragnie głębiej wnikać w zapisane Słowo Boże.

Twoje słowo jest lampą dla moich kroków i światłem na mojej ścieżce

Ps 11, 105

Wymiary: 11,5 x 18,0 cm

Opinie naszych Klientów (15 opinii)Napisz swoją opinię

Solidna

Szybka solidna wysyłka, fachowa i szybka obsluga k@

autor opinii: KATARZYNA OLSZEWSKA

Tej "książki" zlekceważyć nie można. Treść każdemu znana. Ogólne wrażenie bardzo dobre. Jedynie na co trzeba zwrócić uwagę (ja nie musiałam) to małe literki, które mogą utrudnić czytanie przez osoby starsze lub słabo widzące.

autor opinii: Magdalena Wójcik

Polecam

Szybko, tanio, profesjonalnie

autor opinii: MD

Polecam każdemu

Wydawało mi się że Pismo Święte, to książka nie dla mnie. Po co je czytać - jak i tak nic z tego nie zrozumiem. Jak bardzo się myliłam.
Dzisiaj mogę powiedzieć - jest to lektura dla każdego.

autor opinii: Elżbieta Kononiuk

Pismo święte

Pismo św. mały format - bardzo poręczne, dodatkowo na początku znajdują się strony z dedykacją oraz modlitwy przy wigilijnym i wielkanocnym stole. Polecam!!!

autor opinii: Małgorzata Trzemeska

Dobry wybór

Wg mnie najlepszy przekład Pisma Świętego, polecam dla siebie lub na prezent. Jedyną wadą mogą być zbyt małe litery dla osób ze słabszym wzrokiem.

autor opinii: Krzysztof

Pismo Święte Starego i Nowego Testamentu

Są czasem dni kiedy czekasz na podpowiedz co dalej .... Ja w taki dzień otwieram Pismo Święte i czytam..... i wiem że udaje mi się rozwiązać wiele problemów. Dziękuję.

autor opinii: Dorota

Pismo Święte

Polecam Pismo Święte Starego i Nowego Testamentu [mały format]. Można je zabrać wszędzie ze sobą i poczytać w każdej chwili.

autor opinii: Krystyna Skrzypek

Polecam!

Polecam zarówno samą publikację, jak i sklep internetowy. Przesyłka zrealizowana sprawnie, szybko, dobry kontakt z działem obsługi klienta. Wydanie kieszonkowe Pisma Świętego Starego i Nowego Testamentu poręczne, cieszy oko - ładny papier, czcionka (choć dość mała ze względu na mały format). Idealne, by wziąć ze sobą i mieć pod ręką. Polecam!

autor opinii: Natalia

Radość wielka :)

Zakup małego formatu Pisma Świętego - Stary i Nowy Testamentu okazał się strzałem w 10-tke!!! teraz już mam wszystko w jednym tomiku. Nowy Testament, ukochane Psalmy :D Nic tylko podróżować !!!!

autor opinii: Magda

Bardzo dobre podręczne wydanie. Dla osób o słabym wzroku jednak nie polecam ze względu na mało czcionkę.

autor opinii: Dorota

:)

To po prostu Pismo Święte,mój drogowskaz na to jak żyć i kroczyć odpowiednią ścieżką do Boga:)Bardzo ciekawa książka:)Godna polecenia,wciągająca i interesująca:)zachęcam do przeczytania:)

autor opinii: Monika Sprawka

Pismo Święte powinno stanowić nieodłączną część życia każdego chrześcijanina.Wydanie w formacie oazowym jest niezwykle praktyczne jeśli chodzi o wyjazdy czy codzienną lekturę. Niewielkie rozmiary pozwalają zawsze mieć je przy sobie. Dzięki temu w każdej chwili możemy do niego zajrzeć i wsłuchać się w to co do nas mówi Pan.Polecam!
Dziękuje za szybką i miłą obsługę.
Pozdrawiam :)

autor opinii: Leokadia

Bardzo poręczne, tracycyjne wydanie Starego i Nowego Testamentu. Kupiłam mojej córeczce na I komunię, żeby miałą na całe dalsze życie

autor opinii: Sylwia

Stary i Nowy Testament w jednym. Pozycja obowiązkowa na półce każdego chrześcijanina, do tego w wydaniu " kompaktowym ". Nie zajmuje dużo miejsca np. w bagażu podróżnym i zawsze jest pod ręką. Wydawnictwa "Pallotinum" nie trzeba nikomu przedstawiać. Polecam wszystkim.

autor opinii: Robert

Informacje techniczne

Oprawa: twarda
Wydawca: Pallotinum
Rok wydania: 2008
Ilość stron: 1662
Wymiar [mm]: 120x180
EAN: 9788370147
ISBN: 9788370147
ID: 129972

Dowiedz się więcej o tej książce

Zobacz również

Zajrzyj do książki Pismo Święte Starego i Nowego Testamentu. Biblia Tysiąclecia Pismo Święte Starego i Nowego Testamentu. Biblia Tysiąclecia
Książka niedostępna
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...