TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

O książce

Zwycięzcy nie oszukują

Ocena:
(1 opinii)

Uniwersalne zasady etyki i moralności: w firmie, w domu i w każdej innej dziedzinie życia!

"Sukces w biznesie, działalność dobroczynna na dużą skalę i najlepsze ludzkie wartości - to wszystko sprawia, że Jon Huntsman jest człowiekiem jedynym w swoim rodzaju".

Richard Cheney,
wiceprezydent Stanów Zjednoczonych

Kim jest Jon Huntsman? To człowiek, który zaczynając od zera, zbudował największą w USA firmę rodzinną i stał się jednym z najbogatszych Amerykanów. Autor namawia, abyśmy powrócili do dni, kiedy dotrzymywaliśmy słowa, a uścisk dłoni znaczył więcej niż umowa na piśmie.

Nie znajdziesz tu pustosłowia ani utartych frazesów. Każda rada, jaką daje Ci autor, jest poparta jego czynem. Jon Huntsman jako jeden z nielicznych ludzi prezydenta Nixona nie został oskarżony w sprawie Watergate - wycofał się z Białego Domu, widząc panujące tam zepsucie. Kiedy natomiast tajlandzcy urzędnicy zażądali łapówki, wycofał się z wielomilionowej inwestycji. Autorytet moralny, jakim jest Jon Huntsman, wie, jak budować trwały sukces, grać czysto, być odpowiedzialnym i cieszyć się szczęściem innych ludzi. Skorzystaj z jego doświadczenia i postępuj tak, aby wyznawane wartości pomagały Ci w życiu, a nie przeszkadzały. Naucz się głośno mówić "nie!", kiedy pokusa wybrania drogi na skróty wydaje się nie do odparcia. Przeczytaj tę książkę i zastosuj się do rad autora:

* Wybierz słuszną drogę. Graj czysto i zwyciężaj bez oszukiwania.
* Przekonaj się, czy jesteś prawdziwym liderem. Czy masz w sobie odwagę? Czy bierzesz na siebie ryzyko i odpowiedzialność?
* Dotrzymuj słowa. Dane słowo i uścisk dłoni liczą się bardziej niż umowy na piśmie.
* Bądź życzliwy. Szanuj klientów, partnerów, pracowników i konkurentów.
* Nie żyj tylko dla siebie. Dziel się z innymi tym, co masz, a nie pożałujesz tego.

Gdy inni idą na skróty, głośno powiedz im "nie!" i graj czysto.

Sukces materialny nie jest celem samym w sobie. W erze skandali księgowych i afer politycznych Jon Huntsman swoim życiem udowadnia, że uczciwość jest cenniejsza niż pieniądze i w długim okresie przynosi więcej szczęścia.

"Powszechne przekonanie, że aby osiągnąć sukces, trzeba oszukiwać, jest bzdurą. Taka postawa prowadzi do bankructwa moralnego".

Jon M. Huntsman

Opinie naszych Klientów (1 opinii)Napisz swoją opinię

Dla każdego

Bardzo dobra pozycja! Autor w bardzo prosty i łatwy sposób przedstawia, jak bycie uczciwym w każdym aspekcie naszego życia przynosi korzyści nie tylko materialne,ale przede wszystkim ubogaca naszą duszę.

autor opinii: Tomasz Zimniak

Informacje techniczne

Oprawa: twarda
Wydawca: one press
Autor: Jon M. Huntsman
Rok wydania: 2005
Ilość stron: 172
Wymiar [mm]: 130x200
EAN: 9788324600502
ISBN: 83-246-0050-7
ID: 129515

Zobacz również

Zwycięzcy nie oszukują
Książka niedostępna
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...