TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

Katalog autorów

Antonio Socci

(ur. 1959 w Sienie), włoski publicysta i pisarz katolicki.

Urodził się w rodzinie pracowników fabrycznych. W 1983 ukończył studia literaturoznawcze na Uniwerytecie w Sienie na podstawie pracy o “Boskiej Komedii” Dantego.

W 1984 ożenił się. Swoją karierę dziennikarską zaczął w tygodniku “Il Sabato” i pracował tam do czasu rozwiązania czasopisma w 1993. Równocześnie współpracował z innymi gazetami, tj. “Il Giornale”, “Panorama”, “Il Foglio” czy “Libero”. W 2002 został wicedyrektorem włoskiej telewizji Rai 2, a od 2004 dyrektorem wyższej szkoły dziennikarstwa telewizyjnego w Perugi.

Jest autorem wielu książek, które dotyczą głównie kwestii etycznych, politycznych i religijnych. W języku polskim ukazały się m.in.: “Czwarta tajemnica fatimska” (Il quarto segreto di Fatima, 2006), “Czas burzy”, “Tajemnice Jana Pawła II” (I segreti di Karol Wojtyla, 2009), “Ojciec Pio. Tajemnica życia” (Il segreto di Padre Pio, 2007), “Śledztwo w sprawie Jezusa” (Indagine su Gesù, 2008).

Napisał autobiografię, w której opowiada o zmaganiach z cierpieniem, jakie dotknęło jego córkę – “Caterina” (Caterina, 2010).

Zobacz książki, których autorem jest Antonio Socci