TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

Katalog autorów

Max Lucado

(ur. 1955 w San Angelo w Teksasie), amerykański pastor kościoła The Oak Hills Church of Christ w San Antonio w Teksasie, autor wielu bestsellerów z dziedziny duchowości oraz poradników psychologicznych.

Urodził się jako najmłodszy z czworga dzieci Jacka i Thelmy Lucado. Dorastał w Andrews w Teksasie. Studia podjął w Abilene Christian University, tam też uzyskał tytuł magistra biblistyki. Początkowo, jak wyznawał, chciał być prawnikiem, ale pod wpływem studiów nad Biblią i podróży misyjnej zmienił zdanie i postanowił zostać misjonarzem.

Po studiach posługiwał w kościele Central Church of Christ w Miami na Florydzie, gdzie był odpowiedzialny za animację grup singli oraz pisanie newsletterów do wiernych. Po 2 latach, razem z żoną Denalyn, wybrał się na misję do Rio de Janeiro w Brazylii. Spędził tam blisko 5 lat.

Po śmierci ojca w 1987 powrócił z całą rodziną (żoną i trzema córkami) do Stanów Zjednoczonych, by być bliżej matki. W 1988 został zaproszony do posługi w kościele the Oak Hills Church of Christ in San Antonio w Texasie. Od 2007 z powodów gorszego stanu zdrowia skupia się głównie na pisaniu.

Jest autorem prawie 100 książek niezmiennie utrzymujących się na amerykańskich listach bestsellerów. Dobrze znany jest także jako mówca występujący w wielu programach telewizyjnych i radiowych: The Fox News Channel, NBC Nightly News, Larry King Live, LLBN, USA i National Prayer Breakfast Today. W 2005 Reader’s Digest ogłosiło go “Najlepszym Pastorem Ameryki”.

Po polsku ukazały się m.in. takie jego pozycje, jak: “Wieloryb nie może latać. O sztuce stawania się sobą”, “Pokonaj swojego Goliata”, “Pod numerem 3,16”, “Promyk nadziei na każdą chwilę”, “Przekroczyć własne życie”, “Łaska niepojęta, niezasłużona”, “Potwór w szafie. Jak jutro bać się mniej niż dzisiaj”.

Zobacz książki, których autorem jest Max Lucado