TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

Katalog autorów

Pascal Brodnicki

właśc. Pascal Viktor Raymond Brodnicki (ur.1976 w Lille), mistrz kuchni, prezenter telewizyjny, autor kilku książek kucharskich.

Urodził się we Francji. Jego ojciec pochodzi z Polski, natomiast matka jest Francuzką. Ukończył dwie szkoły gastronomiczne: jedną na północy Francji, drugą w Kraju Basków. Dodatkowe doświadczenie zdobył m.in. w restauracjach Michelina, Chelsea Hotel w Londynie i Les Pyrénées we Francji oraz w hotelach Bristol i Sheraton.

W Polsce znany jest jako prezenter programu kulinarnego w stacji TVN. Program nosił tytuł “Pascal: Po prostu gotuj!” i emitowany był w latach 2004–2009. Wiosną 2005 nadawano również program “Pascal Express”, którego istotą było zaprezentowanie w kilka minut pomysłu na jedno szybkie danie. Wraz z zakończeniem współpracy z telewizją TVN, zajął się pracą nad własnym autorskim projektem. W 2004 dubbingował jednego z bohaterów filmu animowanego ”Iniemamocni”.

Jest autorem kilku książek kulinarnych, m.in.: “Po Prostu Gotuj 1” (2005), “Po Prostu mi to ugotuj” (2006), “Po Prostu Gotuj 2” (2007), “Gotuj kolorowo z Pascalem” (2007).

W 2008 otrzymał prestiżową nagrodę Les Trophées de l'Esprit Alimentaire Ministerstwa Spraw Zagranicznych za specjalny wkład w promocję kuchni francuskiej na świecie.

Zobacz książki, których autorem jest Pascal Brodnicki