TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

Katalog autorów

Scott Hahn

(ur. 1957), amerykański profesor teologii, prezbiteriański pastor nawrócony na katolicyzm, apologeta i autor wielu publikacji na temat Kościoła katolickiego.

Jest potrójnym licencjatem (teologia, filozofia i ekonomia) Grove City College w Pennsylwanii (1979) oraz magistrem Gordon-Conwell Theological Seminary (1982). W 1995 obornił doktorat z teologii systematycznej w Marguette Seminary. Jego rozprawa doktorska dotyczyła zagadnień teologii przymierza (Kinship by Covenant: A Biblical Theological Analysis of Covenant Types and Texts in the Old and New Testaments).

W 1986 wstąpił do Kościoła katolickiego. Duży wpływ na jego konwersję miały pisma Ojców Kościoła, lektura Pisma Świętego oraz ruch Opus Dei. Wierzy, że naukę Chrystusa w pełni głosi jedynie Kościół katolicki. Propaguje wiedzę na jego temat i czynnie uczestniczy w jego obronie. Jest założycielem i prezesem Centrum Teologii Biblijnej im. Świętego Pawła. Od 1990 pracuje jako profesor teologii Franciszkańskiego Uniwersytetu w Steubenville.

Do najbardziej znanych jego książek należą "W domu najlepiej - nasza droga do Kościoła katolickiego" (Rome sweet home) oraz "Uczta Baranka: Msza św. jako niebo na ziemi" (The Lamb's Supper: The Mass as Heaven on Earth).

Zobacz książki, których autorem jest Scott Hahn