TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

Katalog autorów

Seth Godin

(ur. 1960 w Nowym Jorku), amerykański autor książek z zakresu marketingu, mówca, popularyzator pojęcia permission marketing.

Jest specjalistą w dziedzinie marketingu oraz doskonałym mówcą. W rankingu magazynu “Successful Meetings” jego nazwisko figuruje na liście 21 czołowych mówców XXI w.

Aktualnie jest jednym z największych autorytetów w środowisku marketingowym. Jego oryginalne podejście do marketingu produktów i usług zaowocowało stworzeniem pojęcia permission marketing. Jest to termin, opisujący mechanizm komunikacji marketingowej, który polega na przyzwoleniu klienta na otrzymywanie komunikatu reklamowego. Ta zgoda jest źródłem budowania więzi, w której bierze się pod uwagę zainteresowania, preferencje i potrzeby korzystającego z usług ("Permission marketing: turning strangers into friends, and friends into customers", 1999).

Wiele jego publikacji można określić mianem światowych bestsellerów. Szczególnie znaną książką jest “Dołek, czyli kiedy brnąć, a kiedy rezygnować” (2008), która została wyróżniona przez “New York Times”. Inne znane pozycje to: “Marketerzy kłamią. Potęga autentycznych historii w świecie kłamstwa” (All Marketers Are Liars. The Power of Telling Authentic Stories in a Low-Trust World, 2005), “Fioletowa krowa. Zmień się i bądź rozpoznawalny” (Purple Cow: Transform Your Business by Being Remarkable, 2003), “Dodatek gratis! Kolejna wspaniała teoria marketingowa” (Free Prize Inside!: The Next Big Marketing Idea, 2004), “Teraz małe jest wielkie. Anegdoty i niezwykłe pomysły biznesowe” (Small Is The New Big: and 193 Others Riffs, Rants and Remarkables Business Ideas, 2006) oraz “Wielkie muuu. Nie musisz być perfekcyjny – masz być nadzwyczajny” (The Big Moo: Stop Trying to be Perfect and Start Being Remarkable, 2005). Książki Godina zostały przetłumaczone na ponad 25 języków.

Jest założycielem kilku dobrze prosperujących firm, w tym Squidoo.com, w której pełni funkcje dyrektora generalnego. Jest wykładowcą oraz współredaktorem pisma “Fast Company”.

Zobacz książki, których autorem jest Seth Godin