TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

Katalog autorów

Stephen R. Covey

(ur. 1932 w Salt Lake City, zm. 2012 w Idaho Falls), amerykański mówca motywacyjny, autor bestsellerowych pozycji na temat przywództwa, rozwoju osobistego, twórca teorii “7 nawyków skutecznego działania”.

Na uniwersytecie w Utah uzyskał tytuł licencjata w dziedzinie zarządzania. W późniejszych latach był wykładowcą uniwersyteckim w Provo. W 1984 porzucił karierę uniwersytecką i założył organizację Covey Leadership Center, która obecnie znana jest jako FranklinCovey Center.

Covey znalazł się na liście rankingowej amerykańskiego tygodnika “Time” (1996), obejmującej najbardziej wpływowych ludzi Ameryki. Został także wyróżniony wieloma znaczącymi nagrodami, m.in. międzynarodową nagrodą pokojową (International Man of Peace Award, 1998) oraz odznaczeniem Thomas Moore College Medalion, przyznaną w tym samym roku.

Prywatnie należał do Kościoła Jezusa Chrystusa Świętych w Dniach Ostatnich (mormoni). Był ojcem dziewięciorga dzieci i dziadkiem około pięćdziesięciorga wnucząt. Na arenie międzynarodowej zasłynął z teorii siedmiu nawyków, mających ułatwić zarówno życie osobiste, jak i zawodowe. Jego książki zostały przetłumaczone na 34 języki oraz sprzedane w 15 mln egzemplarzy. Zmarł w wieku 79 lat w wyniku obrażeń odniesionych w wypadku rowerowym.

Zobacz książki, których autorem jest Stephen R. Covey