TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

Katalog autorów

Walter Trobisch

(1923–1979), niemiecki pastor, misjonarz, autor poradników. Współzałożyciel Family Life Mission – międzynarodowej, ponadwyznaniowej organizacji, która dąży do odnowy rodziny poprzez propagowanie i wcielanie w życie osobiste i rodzinne nauczania biblijnego. Jej polski oddział znany jest jako Fundacja Misja Służby Rodzinie.

W 1952 poślubił Ingrid, wraz z którą później wiele lat pracował, m.in. na misjach w Afryce, Europie i USA. Jako małżeństwo swoją działalnością misyjną i pisarską upowszechniali przede wszystkim czystość przedmałżeńską oraz wiedzę o osiągnięciach medycznych w dziedzinie Naturalnego Planowania Rodziny. Mieli pięcioro dzieci.

Autor wielu poradników, w których zajmował się przede wszystkim tematyką miłości, małżeństwa i rodziny. W swoich publikacjach bardzo często odwoływał się do Biblii. Do jego najpopularniejszych książek należą m.in. “Pokochać siebie” (Love Yourself: Self-Acceptance and Depression), “Sztuka zrozumienia mężczyzny” (The Misunderstood Man), “Małżeństwo na nowo odkryte” (I Married You), „Znaczenie aktu małżeńskiego” (The Meaning of Sex), „Kochałem dziewczynę” (I Loved a Girl) czy „Miłości trzeba się uczyć” (Love is a Feeling to Be Learned).

Książka “Kochałem dziewczynę”, swoiste studium nad ludzką płciowością i czystością, została przetłumaczona na 70 języków. W punkcie wyjścia jest to korespondencja prowadzona pomiędzy Trobischem a mieszkającym w Afryce Franciszkiem. W dalszej części pojawiają się również listy Cecylii – narzeczonej Franciszka oraz kilku innych osób.

Zobacz książki, których autorem jest Walter Trobisch