BESTSELLEROWA PROMOCJA

KLIKNIJ i zobacz 25 najlepszych tytułów z 25% rabatem!

Katalog autorów

Ks. Jan Pałyga SAC

(ur. 1930 w Gdeszynie), ksiądz katolicki, pallotyn, egzorcysta diecezji prasko-warszawskiej, publicysta oraz autor książek z dziedziny duchowości.

W 1959 przyjął święcenia kapłańskie z rąk bp Zygmunta Choromańskiego. W 1964 uzyskał tytuł magistra historii na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim. W latach 1972–1981 pełnił funkcję wiceprowincjała Prowincji Chrystusa Króla księży pallotynów w Polsce. W 1990 został mianowany członkiem pallotyńskiej Komisji ds. Katolików na terenach byłego ZSRR i od tego czasu też wspierał rozwój Stowarzyszenia Apostolstwa Katolickiego księży pallotynów na Ukrainie.

W latach 1982–1997 był redaktorem naczelnym “Królowej Apostołów” oraz inicjatorem wznowienia wydawania miesięczników dla dzieci “Mały Apostoł” i dla młodzieży “Być sobą”.

W latach 80. objął w Warszawie opieką małżeństwa niesakramentalne, co dało początek “Centrum Pomocy Duchowej”, którego działalność skierowana jest do małżeństw i rodzin w kryzysie (“Stowarzyszenie Trudnych Małżeństw – SYCHAR”), osób uzależnionych, opuszczonych lub odtrąconych przez bliskich, skazanych na życie w samotności (tzw. „piąty świat”). Warsztaty i spotkania centrum organizowane są na terenie całej Polski oraz za granicą.

W 2009 został odznaczony Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski za wybitne zasługi w działalności na rzecz osób potrzebujących pomocy.

Jest autorem wielu książek (m.in. słynnej serii popularyzującej pracę misjonarzy w Afryce i Ameryce Południowej oraz duszpasterzy na Kresach Wschodnich) i artykułów prasowych (w czasopismach tj.:“Królowa Apostołów”, “Nasza Rodzina”, “Communio”, “Tygodnik Powszechny”, “Nasz Prąd”). Czasem publikował pod pseudonimami: ks. Piotr, ks. Jerzy Bohun czy Piotr Wiejski. Wśród najciekawszych tytułów jego książek należy wymienić chociażby “Nie jesteś sam” (1985), “Ludzie z pobocza drogi. Sygnały o ludzkiej niedoli”, “Jak ewangelizować dzisiaj?”, “Oni też chcą być wierni” czy “Rozwiedzeni do rozwiedzionych. Rekolekcje adwentowe” (2004).

Autorstwa ks. J. Pałygi jest również szereg książek skierowanych do młodzieży, w których na zasadzie pytań i odpowiedzi autor dotyka najbardziej palących problemów życia religijnego i społecznego w Polce końca XX w.

Zobacz książki, których autorem jest Ks. Jan Pałyga SAC