TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

O nas

Dlaczego powstał Klub Książki Tolle.pl?

Głęboko wierzymy, że świat będzie lepszy, jeśli ludzie będą kierować się miłością Boga i bliźniego oraz żyć według zasad Ewangelii. Jeśli podzielasz te wartości, to witaj w Klubie Książki Tolle.pl!

Jeśli chcesz razem z nami zmieniać świat na bardziej chrześcijański to - podobnie jak my - potrzebujesz rozwoju duchowego i osobistego. Bez wiedzy o świecie współczesnym nie będziemy w stanie wpływać na to, jaki będzie świat wokół nas. Czerpiąc wiedzę z książek, zmienisz swoje życie i świat wokół siebie.

Jeśli chcesz robić to skutecznie, nie trać czasu na czytanie byle czego - skup się na takich książkach, które naprawdę są najlepsze. Jak jednak znaleźć takie książki wśród dziesiątek tysięcy tytułów dostępnych w księgarniach?

W Klubie Książki Tolle.pl doradzimy Ci, co warto przeczytać, abyś osiągał najlepsze owoce w swoim rozwoju osobistym i duchowym, abyś mógł skuteczniej dawać chrześcijańskie świadectwo w świecie. Spośród dziesiątków tysięcy książek dostępnych w Polsce wybraliśmy te, po które naprawdę warto sięgnąć!

I co ważne, to nie są książki tylko religijne, bo nie wystarczy czytać książek o Janie Pawle II, modlitwie i Kościele. Jeśli chcesz być lepszą żoną (mężem), rodzicem, mieć lepszą relację z ludźmi - czytaj także książki na ten temat! Dlatego oprócz książek o rozwoju duchowym polecamy Ci też książki z innych dziedzin (np. psychologia, historia, kultura), ale zawsze specjalnie dobrane i zgodne z chrześcijańskimi wartościami.

Jeśli podzielasz nasze wartości, dołącz do Klubu Książki Tolle.pl już teraz!

Pomysłodawcą i założycielem Klubu Książki Tolle.pl jest Paweł Królak

Z wykształcenia jest świeckim teologiem katolickim, autorem książek i artykułów na temat pomocy ofiarom zagrożeń duchowych. Aby zmieniać od podstaw świat na bardziej chrześcijański, założył Klub Tolle.pl.

Od 2018 roku klub Książki Tolle.pl stał się częścią Domu Wydawniczego „Rafael”

Dom Wydawniczy „Rafael” został założony w 2000 roku. Zajmuje się wydawaniem filmów i książek religijnych W jego ofercie można znaleźć ciekawe, nieszablonowe pozycje, dotykające często ważnych wydarzeń religijnych, życia rodzinnego, historii czy też modlitwy.

Wśród wielu inicjatyw podejmowanych przez Dom Wydawniczy „Rafael” można wymienić m.in. internetową księgarnię religijną www.gloria24.pl czy też wydawanie bezpłatnej gazety ewangelizacyjnej „Dobre Nowiny”. Od stycznia 2018 roku do tych projektów dołączył Klub Książki Tolle.pl.

Kto jest doradcą w wyborze najlepszych książek?

Paulina Smoroń

Paulina Smoroń, przewodnik w wyborze dobrych książek

Z wykształcenia jest dziennikarką. Studiowała na Wydziale Nauk Społecznych UPJPII. Swoje dziennikarskie pasje realizuje w mediach katolickich. Nieustannie szuka ciekawych tematów, a dla Was - wartościowych książek. Każdą z nich czyta, a potem - dzieli się z Wami tym, co ją zaintrygowało.

Dlaczego nasz Klub Książki nazywa się „Tolle.pl”?

Nazwa Tolle.pl pochodzi od łacińskich słów "tolle et lege". W pierwszych latach działalności używaliśmy nawet jako nazwy pełnego zwrotu "tolle et lege", w czerwcu 2010 uprościliśmy nazwę do "Tolle.pl".

„Tolle et lege” w języku łacińskim oznacza „Bierz i czytaj”. Słowa te pochodzą od św. Augustyna, wielkiego filozofa i teologa starożytności. W księdze ósmej swoich „Wyznań” Augustyn opisuje scenę, gdy pogrążony w rozpaczy szukał odpowiedzi ze strony Boga. Usłyszał wtedy z sąsiedniego pokoju śpiew dziecka, którego słowa brzmiały „Bierz i czytaj”. Augustyn nie mógł sobie przypomnieć, by istniała piosenka o takich słowach, więc odniósł te słowa do swojej sytuacji i sięgnął po leżące obok Listy św. Pawła. Ich lektura przemieniła jego życie i stała się jednym z głównych etapów nawrócenia.

Główne punkty historii firmy:

1 grudnia 2005 powstanie księgarni Tolle et lege (www.tolle.pl), która z malutkiej księgarni (25 książek w ofercie w dniu startu) stała się jednym z głównych graczy na rynku książki religijnej w internecie
marzec 2008 liczba zrealizowanych dotychczas zamówień w księgarni Tolle.pl przekracza 10.000
czerwiec 2010 Klub Książki "Tolle et lege" zmienia nazwę na "Tolle.pl"
lipiec 2010 Start pierwszej księgarni partnerskiej Tolle.pl wspólnie z portalem Przeznaczeni.pl
listopad 2010 Start nowej księgarni partnerskiej wspólnie z portalem Kresy.pl
luty 2011 Start nowej księgarni partnerskiej wspólnie z portalem eKai.pl (Katolicka Agencja Informacyjna)
18 czerwca 2012 Rebranding w Tolle.pl: nowy logotyp i nowa wersja strony
styczeń 2015 Klub Książki Tolle.pl obniża koszty przesyłek i ma najtańszą dostawę wśród księgarni religijnych
1 stycznia 2018 Opiekę nad Tolle.pl przejmuje Dom Wydawniczy "Rafael"
maj 2018 Tolle.pl rozpoczyna internetową akcję ewangelizacyjną pod hasłem #TenWKtórym
2018 Tolle.pl staje się ambasadorem filmu o przebaczeniu pt. "Największy Dar"
2019 Opiekę nad Klubem Książki przejmuje DANTE G. Baran, G. Fugiel spółka jawna

Dane firmy

"DANTE G. Baran, G. Fugiel spółka jawna"
Ojcowska 1
31-344 Kraków
REGON: 351088477
NIP: 679-13-51-324
Numer konta bankowego: 23105014451000009228661790.