TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

Katalog autorów

Daniel Ange

(ur. 1932 w Brukseli), francuski duchowny katolicki, benedyktyn, pisarz.

W 1950 wstąpił do zakonu Benedyktynów w Clervaux w Luksemburgu. Zdobył wyższe wykształcenie w dziedzinie teologii i filozofii. W 1957 założył wspólnotę Matki Bożej Ubogich, a rok później kontynuował to dzieło w Rwandzie. Dopiero w wieku 49 lat (1981) przyjął święcenia kapłańskie.

Jest znanym rekolekcjonistą i duszpasterzem. Mówiąc przystępnym językiem o relacjach człowiek–Bóg, dociera do ludzi, którym niesie Światło Jezusa. Bije od niego prostota życia zakonnego oraz otwartość na drugiego człowieka.

O. Ange założył międzynarodową szkołę modlitwy i ewangelizacji Młodość–Światło (fr. Jeunesse–Lumière). W Polsce od 2004 istnieje filia tej szkoły, pod nazwą Katolicka Szkoła Kontemplacji i Ewangelizacji Młodych Dzieci Światłości z siedzibą w Łodzi. Zaangażował się również w ruch Odnowy w Duchu Świętym, a także w dialog katolicko-prawosławny. Do tej pory odbył ponad 220 podróży ewangelizacyjnych do ponad czterdziestu krajów na całym świecie.

Jest autorem ok. 70 książek, których tematyka dotyczy przede wszystkim problemów, z jakimi borykają się młodzi ludzie (czystość przedmałżeńska, akceptacja płciowości, seksualność etc.) Ponad 20 książek zostało przetłumaczonych na język polski, m.in.: “Twoje ciało stworzone do miłości” (Ton corps fait pour l’amour) i “Twoje ciało stworzone do życia” (Ton corps fait pour la vie, 2004), “Uzdrowienie przez miłość” (Les blessures que guerit l’amour. L’enfance spiritualle, 2007), “Zraniony Pasterz” (Le Patre blesse, 2012).

W roku 2009 otrzymał tytuł doktora honoris causa Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego.

Zobacz książki, których autorem jest Daniel Ange