TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

Katalog autorów

Fynn

właśc. Sydney “Sid” George Hopkins (ur. 1919 w Londynie, zm. 1999 w Somerset), angielski pisarz.

Na początku lat 30. mieszkał w dzielnicy East End w Londynie. Otrzymał stypendium w Cooper’s Company College. Szkołę opuścił w wieku 15 lat, aby zacząć pracę w rosyjskim przedsiębiorstwie paliwowym. Chciał zostać chemikiem. Ze względu na wypadek (upadek ze skarpy i zapadnięcie w śpiączkę), marzenia jego się nie spełniły. Trafił pod opiekę doktora George’a Lywarda, prowadzącego ośrodek terapeutyczny Finchden Manor w hrabstwie Kent (1939–1970). Wkrótce dołączył do jego kadry.

W 1961 poznał swoją przyszłą żonę Jill. Związek ten stał się dla niego silną motywacją do pokonania swojej powypadkowej niepełnosprawności. Nowożeńcy przeprowadzili się do Somerset, gdzie Sid studiował matematykę oraz zarabiał na życie programowaniem komputerów.

Miał liczne talenty, m.in. grał na fortepianie (zarówno muzykę rozrywkową, jak i ambitne utwory Chopina). Pod koniec życia dużo chorował, ale nie blokowało to jego twórczej pracy.

Spod jego pióra wyszedł cykl opowieści o małej bohaterce, Annie: "Halo, Pan Bóg? Tu Anna..." (Mister God, This is Anna, 1974), "Anna i Czarny Rycerz" (Anna and The Bkack Knight, 1990) oraz "Notatki Anny" (Anna’s Book). We wszystkich czytelnik spotyka się z ciekawą świata dziewczynką, która wszędzie dostrzega obecność Boga: w płatkach śniegu, w kwiatach, w deszczu, w poezji. Myśli dziewczynki są bardzo ciekawe i tajemnicze, a jednocześnie łatwe w odbiorze. Zostały przytoczone niejako w oryginalnej wersji, z zachowaniem kształtu stylistycznego i ortograficznego tekstu, będącego odzwierciedleniem stylu wypowiedzi dziecka.

Zobacz książki, których autorem jest Fynn