TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

Katalog autorów

Guy Kawasaki

(ur. 1954 w Honolulu), autorytet w dziedzinie zarządzania, autor podręczników, doradca biznesowy, felietonista, mówca.

Jego rodzina nie była zamożna, jednak dzięki poświęceniu i ciężkiej pracy rodziców, nigdy nie odczuł prawdziwej biedy. W 1976 ukończył studia zarządzania w Uniwersytecie Stanforda, a następnie MBA w Uniwersytecie Kalifornijskim w Los Angeles. Po studiach zafascynowały go komputery firmy Apple. Dzięki koledze z akademika otrzymał tam pracę. Stał się jednym z głównych strategów firmy, która wówczas, pomimo silnej konkurencji ze strony IBM, przechodziła czas wspaniałego rozkwitu. Kawasaki był związany z Apple do 1987. Później założył kilka własnych firm.

W 1995 ponownie wrócił do Apple, który był w tym czasie na skraju katastrofy. Po kilku latach ponownie opuścił tę firmę i założył Garage – instytucję, która zajmuje się inwestowaniem w rozwój małych przedsiębiorstw. Obecnie pełni tam funkcję dyrektora zarządzającego. Jest również współtwórcą strony internetowej Alltop, a także felietonistą “Forbesa”.

Kawasaki napisał kilka podręczników dla przedsiębiorców. Do najważniejszych publikacji należą m.in.: “Rewolucyjne pomysły. Zasady marketingu nowych produktów i usług” (2006; Rules for Revolutionaries, 2000) i “Sztuka rozpoczynania ” (2007; The Art of the Start, 2004). Autor jest również znanym mówcą. W swoich wykładach i publikacjach pokazuje, w jaki sposób działać, żeby osiągnąć zamierzony cel.

Jest ojcem 3 synów i córki. Swoją żonę – Beth, poznał, pracując w Apple. Jego pasją jest hokej.

Zobacz książki, których autorem jest Guy Kawasaki