TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

Katalog autorów

Ingrid Trobish

Ingrid Hult Trobisch Youngdale (ur. 1926 w Moshi w Tanzanii, zm. 2007 w Springfield, w stanie Missouri w Stanach Zjednoczonych), luterańska misjonarka, razem z pierwszym mężem, Walterem Trobichem w latach 50. i 60. inicjatorka działalności ewangelizacyjnej w Afryce, współtwórczyni międzynarodowego, ponadwyznaniowego ruchu Familly Life Mission (FLM), autorka książek.

Urodziła się w Tanzanii w rodzinie misjonarzy – Ralpha i Gertrudy Hult. Kiedy miała cztery lata, rodzice jej przeprowadzili się do Springfield w stanie Missouri. W 1947 ukończyła Augustana College w Rock Island, a w 1949 zdecydowała się na wyjazd na indywidualną misję do Kamerunu w zachodniej Afryce. W 1952 poślubiła pastora Waltera Trobicha, razem z którym kontynuowała swoją działalność w Kamerunie. Tam też urodziły się ich dzieci: Katrine, Daniel, David, Stephen i Ruth.

W latach 60. całą rodziną przeprowadzili się do Australii, tam też założyli Family Life Mission, organizację non-profit, mającą na celu wspieranie rodzin w kryzysie oraz propagowanie Bożej wizji ludzkiej seksualności. Do 1979, niespodziewanej śmierci Waltera, towarzyszyła mężowi i pisała. Owocem tych lat jest jej najpopularniejsza książka, bestseller, znana w Polsce pod tytułem “Być kobietą” (The Joy Of Being a Woman).

Jest autorką wielu popularnych książek (“Learning To Walk Alone”, “The Hidden Strength”, “The Confident Woman”). Po śmierci męża, wróciła do Stanów Zjednoczonych, do Ozarks, co później opisała w poruszającej książce “Keeper of the Springs”. Za swoją działalność została uhonorowana odznaczeniem Ministra Kultury Salzburga oraz Augustana College w Rock Island.

W 1999, w wieku 73 lat, po 20 latach wdowieństwa, ponownie wyszła za mąż za Laurena Youngdale’a, z którym kontynuowała pracę misjonarską. Umarła na raka w obecności całej rodziny, w jej domu w Springfield.

Zobacz książki, których autorem jest Ingrid Trobish