TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

Katalog autorów

Jesus Huerta De Soto

(ur. 1956 w Madrycie), ekonomista, przedstawiciel austriackiej szkoły ekonomii, profesor oraz autor książek z dziedziny ekonomii.

W 1984 uzyskał tytuł doktora nauk ekonomicznych Uniwersytetu Complutense w Madrycie. Obecnie wykłada jako profesor ekonomii politycznej na Uniwersytecie Króla Jana Karola w Madrycie.

Najbardziej znaną jego książką jest „Pieniądz, kredyt bankowy i cykle koniunkturalne” (Dinero, crédito bancario y ciclos económicos, 2008) – krytyka instytucji Banku Centralnego, kreacji pieniądza oraz funkcjonowania współczesnych banków. Publikacja miała już 4 wydania hiszpańskie i 2 angielskie. Przetłumaczono ją także na 9 innych języków świata. W opinii dra Jörga Guido Hülsmanna jest to najważniejsza pozycja na temat pieniądza i bankowości od niemal stu lat.

Inną jego publikacją jest “Sprawiedliwość a efektywność” (2010), książka podejmująca temat państwowych emerytur i ubezpieczeń oraz widma upadku systemu publicznej opieki społecznej, przed jakim stoi niemal cała Europa. Natomiast książka “Szkoła austriacka. Ład rynkowy, wolna wymiana i przedsiębiorczość” (La escuela austríaca: mercado y creativided emresarial, 2000) jest nowym podręcznikiem ekonomii austriackiej. Autor porównuje w niej paradygmat austriacki z obowiązującym obecnie w ekonomii paradygmatem neoklasycznym.

Za całokształt działalności naukowej w 2005 otrzymał nagrodę Adama Smitha, przyznawaną przez Center for the New Europe.

Zobacz książki, których autorem jest Jesus Huerta De Soto