TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

Katalog autorów

Krzysztof Wons

(ur. 1959) salwatorianin, znany rekolekcjonista, ceniony kierownik duchowy.

Doktorat z teologii duchowości obronił w Rzymie na Papieskim Uniwersytecie Gregoriańskim. Obecnie posługuje jako rekolekcjonista w Krakowie w Centrum Formacji Duchowej Salwatorianów. Jest autorem dużej liczby publikacji z zakresu biblistyki i teologii duchowości. Jest również redaktorem naczelnym “Zeszytów Formacji Duchowej”.

Napisał wiele artykułów publikowanych na łamach “Zeszytów Formacji Duchowej”, “Salwatora”, “Pastores” czy “Życia Duchowego” oraz książek poświęconych formacji do modlitwy Słowem Bożym, które są pokłosiem prowadzonych w Centrum Formacji Duchowej sesji weekendowych, wykładów i rekolekcji.

Jego publikacje najczęściej wyrastają z doświadczenia prowadzenia rekolekcji lectio divina. Wiele spotkań i rozmów, a także zanurzenie się w żywym Słowie Bożym owocują niezwykle głęboką refleksją, którą autor dzieli się ze swymi czytelnikami. Jego publikacje to często podręczniki rekolekcyjne (np. “Rekolekcje z...” – św. Mateuszem, Markiem, Janem czy Łukaszem), które mogą być także wykorzystane w codziennej, osobistej formacji.

Autor stara się prowadzić czytelników do głębszego poznawania Boga i siebie samych “w świetle Słowa Bożego”, świadczy o tym jego książka “Wieczorne rozmowy z Jezusem w świetle Słowa Bożego” (2012) czy też “Poznawanie siebie w świetle Słowa Bożego” (2010). To niejako zachęta, by szukać pokarmu dla swego życia właśnie w Piśmie Świętym i tam także odnajdywać odpowiedzi na najważniejsze pytania.

Ponadto zostały wydane jego pomoce do codziennego rozważania Słowa Bożego metodą lectio divina (“Modlitwa Ewangelią na każdy dzień”, t. 1–4). Mają one charakter prostych pytań, impulsów, które ułatwiają zanurzenie się we fragmentach Ewangelii, proponowanych przez Kościół na każdy dzień w roku.

Zobacz książki, których autorem jest Krzysztof Wons