TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

Katalog autorów

Robert Tekieli

(ur. 1961 w Krzepicach), publicysta, dziennikarz i animator kultury, znawca tematyki New Age i współczesnych zagrożeń duchowych, poeta.

Współzałożyciel niezależnego pisma literacko-artystycznego “bruLion”, którym kierował aż do rozwiązania w 1999. Zafascynowany ideologią New Age. Twierdził, że posiada zdolności paranolmane (uzdrawianie, słyszenie myśli innych ludzi, itp.).

Z czasem nawrócił się na katolicyzm. W latach 2005–2008 pracował w Radzie Programowej TVP, później jako członek rady programowej katolickiego Radia Józef. Do dziś prowadzi w nim cykliczne audycje “Encyklopedia New Age dla chrześcijan”, “2+2”, “Pocieszenie i strapienie”. Był również zastępcą redaktora naczelnego w tygodniku “Ozon”. Po jego upadku został prezesem spółki Media Dei, która zamierzała wydawać nowy tygodnik, kontynuujący linię “Ozonu”.

Felietonista “Gazety Polskiej”, redaktor strony internetowej NewAge.info.pl. Prowadzi także w TVP Info “Jarmark cudów”, program dotyczący zagrożeń duchowych.

Jako autor książek zajmuje się przede wszystkim współczesnymi zagrożeniami duchowymi, związanymi bezpośrednio lub pośrednio z ideologią New Age lub filozofią Wschodu: “Homeopatia” (2004), “Techno, aikido, amulety” (2004), “Harry Potter, Metoda Silvy, Tai Czi” (2004).

Współredaguje również “Leksykon zagrożeń duchowych”. W 2009 nakładem Wydawnictwa Misjonarzy Krwi Chrystusa ukazał się jego pierwszy tom, który dotyczy aikido oraz homeopatii.

Jest autorem tomiku poetyckiego “Nibyt” (1993).

Zobacz książki, których autorem jest Robert Tekieli