BESTSELLEROWA PROMOCJA

KLIKNIJ i zobacz 25 najlepszych tytułów z 25% rabatem!

O książce

Aktualność Ewangelii. Rozważania na rok A, B, C

Ocena:
(1 opinii)

Czy Bóg uczy nas, jak mamy postępować w świecie, w którym żyjemy? Przecież każdy z nas musi codziennie odnajdywać się w kontekście sytuacji jednostki i społeczeństwa. Czy Ewangelia, która w Kościele jest odczytywana od dwudziestu wieków, może być jeszcze aktualna we współczesności? Ksiądz Edward Staniek już w samym tytule odpowiada nam, że tak. Istnieje tylko jeden warunek: nasze decyzje musimy podejmować licząc się z hierarchią wartości, na czele której stoi Bóg.

W rozważaniach na niedziele i święta trzech cykli liturgicznych, czyli roku A, B, C, autor udowadnia nam, że Ewangelia to niepodważalny autorytet i jej bogactwo jest nieograniczone.

Opinie naszych Klientów (1 opinii)Napisz swoją opinię

Rozważanie są krótkie (średnio 1,5 strony – do tego odstępy między wierszami są większe niż w przeciętnej książce – więc tego tekstu nie ma za wiele). Nie ma informacji, które fragmenty biblii są rozważane. Jeśli chcemy skonfrontować rozważanie z Pismem Świętym musimy sobie poszukać tych informacji w innym miejscu, a następnie sięgnąć po Biblię. Każde rozważanie ma tytuł, który już sugeruje gł. myśl. Nie są długie, pasjonujące kazania, a króciutkie rozważania. Ma to swoją zaletę. Mamy w zwięzły sposób „podpowiedziane”, jak naukę Jezusa, (a czasem proroków ST) mogę odnieść do mojego życia i dzisiejszych czasów. Jak realizować powołanie do świętości w życiu rodzinnym, w miejscu pracy, w społeczeństwie. Polecam tym którzy lubią konkrety.

autor opinii: Ewelina Pleszew

Informacje techniczne

Oprawa: miękka
Liczba stron: 496
Wydawnictwo: Św. Stanisława BM
Wydanie: Kraków 2010
ISBN: 978-83-7422-315-7

Dowiedz się więcej o tej książce

Zobacz również

Zajrzyj do książki Aktualność Ewangelii. Rozważania na rok A, B, C Aktualność Ewangelii. Rozważania na rok A, B, C
Nakład wyczerpany
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...