BESTSELLEROWA PROMOCJA

KLIKNIJ i zobacz 25 najlepszych tytułów z 25% rabatem!

O książce

Chrześcijańska rewolucja a złudzenia ateizmu

Ocena:
(1 opinii)

Spośród wielkich przemian, które odcisnęły piętno na zachodniej cywilizacji, tylko jedną można określić mianem "rewolucji". Ostateczne zwycięstwo chrześcijaństwa - radykalnie odmiennego od kultury, którą stopniowo wypierało - było wydarzeniem mało prawdopodobnym. A jednak wiara w zmartwychwstanie Jezusa i miłość Boga przyniosły wyzwolenie z pogańskiego fatalizmu i lęku przed ślepym losem.

David Bentley Hart dowodzi, że wszystko, czym szczyci się współczesny Zachód: prawa człowieka, rozwój nauki i techniki, rozumienie historii i przyrody, jest mniej lub bardziej bezpośrednim rezultatem zapoczątkowanej dwa tysiące lat temu rewolucji chrześcijańskiej. Rozprawia się z poglądami, które lokują chrześcijaństwo w intelektualnym i moralnym ciemnogrodzie. Mądrze, przekonująco i błyskotliwie odpowiada na tezy modnego, buńczucznie deklarowanego, lecz często płytkiego i podszytego ignorancją ateizmu.

Druzgocąca analiza "nowego ateizmu", aktualne przypomnienie, że bez chrześcijaństwa nie byłoby Zachodu. A poza tym to porywająca, dobra lektura. David Hart jest jednym z najbardziej wyrazistych umysłów Ameryki, który tutaj odsłania się w całej swej okazałości.

George Weigel

Opinie naszych Klientów (1 opinii)Napisz swoją opinię

dla apologetów

Fantastyczna książka, która ukazuje często nieznane okoliczności rozwoju chrześcijaństwa i jego wpływu na upadającą kulturę antyczną. Po lekturze upadają mity, umieszczające chrześcijaństwo pośród "niszczycieli" dorobku antycznej kultury. Autor pisze rzetelnie, z wirtuozerią i poczuciem humoru. Serdecznie polecam!

autor opinii: czytelniczka

Informacje techniczne

Oprawa: miękka
Liczba stron: 304
Wydawnictwo: WAM
Wydanie: Kraków 2011
ISBN: 978-83-7505-726-3

Zobacz również

Chrześcijańska rewolucja a złudzenia ateizmu
Nakład wyczerpany
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...