O książce
Drogi Kliencie! W Wielkim Tygodniu pracujemy do środy włącznie. W dniach 17-22 kwietnia telefon księgarni będzie nieczynny. Zamówienia złożone od poniedziałku 14 kwietnia będziemy realizować od środy 23 kwietnia.
Życzymy głębokiego przeżywania Świąt Zmartwychwstania Pańskiego!

Dziecko pokuty [miękka oprawa]

Ocena:
(1 opinii)

"Była zimna styczniowa noc, kiedy zdarzyła się ta rzecz niewybaczalna, nie do pomyślenia”. Tak zaczyna się opowieść o Dinie Carey, której życie - poukładane i w szczegółach zaplanowane - w krótkiej chwili rozpadło się niczym kryształ na dziesiątki drobnych kawałków.

Wracała z pracy... Akurat zepsuł się jej samochód... Co prawda było już późno, ale kampus był blisko... Nim jednak tam dotarła, dopadł ją ten mężczyzna ze starego kombi... W jednym momencie jej przyszłość stała się ciemną plamą, która z każdym dniem zdawała się coraz bardziej przerażać.

Potem nadeszły dni, o jakich chciała zapomnieć. Pojawił się Jim. Był lekarzem. Ginekologiem. Spotkała go, kiedy postanowiła zatrzeć wszelkie ślady po tamtym zdarzeniu, po którym jej życie legło w gruzach. Wydawało się, że to jedyna możliwość, by zacząć od nowa. "Trzeba tylko – usłyszała chyba w klinice – pozbyć się tego, co poczęło się w tych przerażających okolicznościach... To niegroźny zabieg…" Czy jednak na pewno? To pytanie formułowane na różne sposoby wracało do niej niczym echo, przynosząc same wątpliwości… Tymczasem wszyscy w napięciu czekali na jej odpowiedź, jakby ta miała uruchomić jakiś niewidzialny ładunek wybuchowy…

Opinie naszych Klientów (1 opinii)Napisz swoją opinię

Dawno nie czytałam tak wzruszającej powieści.

Autorka porusza w niej przede wszystkim temat aborcji. I choć wszystko kręci się wokół nienarodzonego dziecka i przeżyć jego matki, to książka dotyka wielu innych, niezwykle ważnych zagadnień. Uważam, że lektura tej książki pozwala dogłębnie zrozumieć pewne kwestie i rozszerzyć horyzonty. Pomimo trudnej tematyki książkę można pochłonąć w jeden, dwa wieczory i naprawdę warto to zrobić. Nie będzie to czas stracony.

autor opinii: Małgorzata

Informacje techniczne

Oprawa: miękka
Liczba stron: 432
Wydawnictwo: Polwen
Wydanie: Radom 2005
ISBN: 83-89862-23-9

Dowiedz się więcej o tej książce

Zobacz również

Mogą Cię również zainteresować książki...
aaa