BESTSELLEROWA PROMOCJA

KLIKNIJ i zobacz 25 najlepszych tytułów z 25% rabatem!

O książce

Rozmowy o Biblii. Prawo i prorocy

Ocena:
(2 opinii)

Co to jednak naprawdę jest Biblia? Przeciętny Polak, któremu zadamy znienacka to pytanie, odpowie zapewne: Pismo święte albo Księga święta, dodając jeszcze może Księga święta chrześcijan i Żydów.

Określenia te wymagają wszakże uściślenia: Biblia, choć często wydawana w naszych czasach w jednym tomie, to przecież nie księga, lecz raczej księgozbiór, to cała "biblioteka", która narastała z wolna przez ponad tysiąc lat. "Biblia" znaczy w rzeczywistości tyle, co "księgi", gdyż jest pierwotnie liczbą mnogą od słowa greckiego biblion - księga.

Biblia to jedyne w swoim rodzaju zjawisko w dziejach naszej kultury, którego wpływ i rozmaite echa odnajdujemy na każdym kroku w naszej sztuce, literaturze, sposobie myślenia, a nawet w nawykach językowych. Wpływowi temu ulegają bezwiednie również ludzie pragnący jak najbardziej zdecydowanie odciąć się od wszelkiego dziedzictwa chrześcijańskiego czy w ogóle religijnego.

Nie ma na to żadnej rady: jeśli chcemy zrozumieć siebie i świat, w jakim żyjemy, to musimy sięgnąć do jego korzeni, nie tylko antycznych, lecz także i biblijnych.

Opinie naszych Klientów (2 opinii)Napisz swoją opinię

Świetna

Dla mnie wszystkie książki prof. Świderkówny warte są polecenia. Ta pozycja daje solidny grunt pod lekturę Starego Testamentu. Dzięki lepszemu poznaniu i zrozumieniu ludzi i czasów biblijnych łatwiej zrozumieć samą Biblię, a dzięki lekturze tej książki, napisanej prostym i przystępnym językiem, można znacznie przybliżyć sobie zwyczaje i obyczaje starożytności. Polecam

autor opinii: NN

Pomaga zrozumieć Pismo

Bardzo wartościowa pozycja dla wszystkich, którzy chcą zrozumieć głębiej Pismo. Polecam.

autor opinii: Mateusz Kowalski-Klein

Informacje techniczne

Oprawa: miękka
Liczba stron: 392
Wydawnictwo: Naukowe PWN
Wydanie: Warszawa 2009
ISBN: 978-83-01-15875-0

Dowiedz się więcej o tej książce

Zobacz również

Rozmowy o Biblii. Prawo i prorocy
Książka niedostępna
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...