BESTSELLEROWA PROMOCJA

KLIKNIJ i zobacz 25 najlepszych tytułów z 25% rabatem!

O książce

Wprowadzenie do modlitwy mistycznej

autor: Eremita
Ocena:
(2 opinii)

Poruszające świadectwo pustelnika i mistyka.

Autor książki to mistyk, człowiek ciszy, eremita mieszkający w górskiej pustelni na Północy Włoch. Dzieli się z nami swym duchowym doświadczeniem, uchyla rąbka tajemnicy, jak modlić się, by autentycznie odczuć obecność Boga.

Czytając jego świadectwo, mamy niepowtarzalną okazję, by wejść do niezwykłego świata mistyki pod okiem mądrego i doświadczonego przewodnika. Dzięki niemu możemy rzeczywiście zrozumieć, czym jest modlitwa kontemplacyjna i na czym polega doświadczenie mistyczne.

Wskazówki Eremity zakorzenione są głęboko w chrześcijańskiej tradycji monastycznej. Sposoby modlitwy, o których pisze, znane były mistrzom duchowym już w starożytności. Autor udowadnia, że nadal są one doskonałą odpowiedzią na duchowe potrzeby chrześcijan, jak również najlepszą drogą do wewnętrznego pokoju i szczęścia.

Bóg pragnie, aby wasze serce otwarło się w wewnętrznej wolności, abyście nie byli uzależnieni od wielu potrzeb. Nie bójcie się tego, czego nie znacie, bo Ojciec niebieski miłuje was wszystkich i - mówię wam - już przygotował dla was miejsce w raju.

Eremita

Opinie naszych Klientów (2 opinii)Napisz swoją opinię

Z każdą kartką głębiej w modlitwę

"Trzeba oderwać uwagę od ziemskiej rzeczywistości i pozwolić z niewzruszoną ufnością, aby pochłonęło ją to, co dotyczy BOGA." To jedno z wielu zdań napisanych przez autora, które może być mottem tej tak bardzo refleksyjnej książki. Odnoszę wrażenie, że żadne słowo nie jest w niej zbędne. Każde warte przemyślenia. Polecam wszystkim, którzy potrafią znaleźć chwilę na osobiste spotkanie z BOGIEM w modlitwie.

autor opinii: Nina Jadachowska

Szczerze polecam. Przeczytałem raz, potem drugi, a teraz czytam trzeci raz. I pewnie będę do niej wracał wielokrotnie. Wywarła na mnie ogromne wrażanie.

autor opinii: Grzegorz

Informacje techniczne

Oprawa: miękka
Liczba stron: 176
Wydawnictwo: Espe
Wydanie: Kraków 2011
ISBN: 978-83-7482-409-5

Zobacz również

Wprowadzenie do modlitwy mistycznej
Nakład wyczerpany
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...