TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

Katalog autorów

Jerzy Grzybowski

(ur. 1950), doktor geografii, współzałożyciel i moderator katolickiego stowarzyszenia Spotkania Małżeńskie, autor książek o małżeństwie.

Razem z żoną Ireną założył wspólnotę, której program opiera się na idei wypracowanej przez ruch znany w Europie Zachodniej i Ameryce pod nazwą Marriage Encounter. W Polsce ruch Spotkań Małżeńskich istnieje od 1977. Jego charyzmatem jest dar wzajemnego dialogu męża i żony ze sobą i z Bogiem. Stowarzyszenie prowadzi rekolekcje, zwane popularnie weekendami lub dialogami małżeńskimi oraz przygotowujące do małżeństwa spotkania w formie tzw. "Wieczorów dla Zakochanych". Stowarzyszenie prowadzi również rekolekcje dla osób w powtórnych związkach, będących po rozwodzie.

Grzybowski jest autorem książek i artykułów, poświęconych zagadnieniom dialogu w małżeństwie i dobrego przygotowania do sakramentu. Jedną z jego najgłośniejszych publikacji jest "Nieporadnik małżeński" (2009). Inne to m.in.: "Małżeńskie drogowskazy" (2002), "Dialog jako droga duchowości w małżeństwie i nie tylko" (2004), "Nas dwoje. Przed nami małżeństwo" (2005) oraz "Małżeńskie temperamenty" (2007).

Jest ojcem dwóch córek. Razem z rodziną mieszka w Warszawie.

Zobacz książki, których autorem jest Jerzy Grzybowski