TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

O książce

Małżeńskie temperamenty

Ocena:
(2 opinii)

Kiedyś przyciągnęły nas do siebie gorące uczucia, podobieństwo upodobań, zainteresowań, aktywności, podobny sposób widzenia świata. Czasem przyciągające były bardziej różnice tych zainteresowań i upodobań.

Jedni z nas są bardziej wojowniczy, inni - ugodowi. Jedni z nas lubią prowadzić towarzyski tryb życia, inni preferują samotność. Wiedza o temperamentach może nam pomóc w lepszym rozumieniu siebie nawzajem, a w konsekwencji może nam pomóc bardziej kochać siebie nawzajem.

Książka zawiera przykłady zdarzeń z życia małżeństw, w których ujawniły się różnice w temperamentach, a także proste ćwiczenie, które może pomóc w rozpoznaniu dyspozycji swojej osobowości przez każdego.

Książka może zainspirować czytelników do poszukania przykładów różnic i podobieństw temperamentów w swoim własnym życiu i pomóc im w lepszym rozumieniu siebie nawzajem we własnym małżeństwie.

Opinie naszych Klientów (2 opinii)Napisz swoją opinię

na plus

bardzo dobrze jest zebrana wiedza nt. temperamentów, uważam że każdy nawet ten komu wydaje się mało informacji może na podstawie książki dotrzeć do ciekawych źródeł. A żeby widzieć jaśniej wystarczy porównać swoje otoczenie to opisanych wzorów. Szczerze polecam tym których interesuje pozytywne rozwiązanie sprzeczności w kontaktach międzyludzkich.

autor opinii: F.Molnar

Zrozumiałam, czemu zawsze kłócimy się tak samo!

Ile ja się naczytałam o temperamentach! Ile ja wykonałam testów, żeby zaszeregować jakoś siebie. I nic mi nie pasowało. Ani ze mnie choleryk, ani melancholik, ani flegmatyk. Sangwinik też na pewno nie. Więc co? Chaos.
Aż znalazłam "Małżeńskie temperamenty". I zrozumiałam.
Autor odchodzi od najpowszechniej stosowanego podziału na cztery temperamenty i proponuje zagadnienie rozłożyć na czynniki pierwsze. Sprawa pozornie się komplikuje, bo zamiast czterech mamy dużo więcej kombinacji cech temperamentu. Ale w efekcie wszystko się upraszcza.
Teraz nareszcie wiem, jakie cechy składają się na mój temperament. I na temperament mojego męża też. I nareszcie wiem, czemu nasze kłótnie wyglądają tak, jak wyglądają. I co z tym możemy zrobić też już wiem :-)

autor opinii: Ewa Kaleta

Informacje techniczne

Oprawa: miękka
Wydawca: Wydawnictwo M
Autor: Jerzy Grzybowski
Rok wydania: 2011
Ilość stron: 140
Wymiar [mm]: 202x140
EAN: 9788375953657
ISBN: 978-83-7595-365-7
ID: 208435

Zobacz również

Małżeńskie temperamenty
Książka niedostępna
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...