TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

Katalog autorów

Marco Tosatti

(ur. 1947 w Genui), dziennikarz, watykanista i pisarz, autor książek na temat religii oraz historii Kościoła.

Przez jakiś czas mieszkał w Turynie, po czym przeprowadził się do swojego rodzinnego miasta, do Genui. Po ukończeniu studiów, przeniósł się do Rzymu, gdzie podjął pracę jako dziennikarz. Pracował dla “Corriere Mercantile”, “Gazzetta del Lunedì”, agencji “Telenews”. Od 1970 współpracuje z dziennikiem “La Stampa”, gdzie od 1981, jako watykanista, zajmuje się komentowaniem wydarzeń religijnych.

Poliglota. Biegle włada kilkoma językami, m. in. j. angielskim, francuskim oraz hiszpańskim. W czasie studiów uczył się również j. arabskiego i armeńskiego. W polu jego zainteresowań znajdują się filozofia oraz orientalistyka.

W związku z charakterem swojej pracy dużo podróżował w ślad za papieżami Janem Pawłem II i Benedyktem XVI. Już od wczesnej młodości zdradzał talent pisarski. Jako siedmiolatek napisał pierwszy artykuł. Obecnie jest autorem ponad 15 książek poświęconych religii oraz historii, m. in. “Giovanni Paolo II. Ritratto di un pontefice” (2002), “Ojciec Pio i szatan” (Padre Pio e il diavolo. Gabriele Amorth racconta, 2003), “Santi posseduti dall demonio” (2004), “Musa Dagh. Gli eroi traditi” (2005), “Don Bosco e i suoi erediti” (2009), “Inchiesta sulla Sindone. Segreti e misteri del sudario di Gesù” (2009), “Śledztwo w sprawie szatana” (Inchiesta sul demonio, 2012), “Wspomnienia egzorcysty. Moje życie w walce z Szatanem” (Memorie di un esorcista. La mia vita in lotta contro Satana, 2013).

Od 2000 wraz z Lorenzą Foschini, prowadzi we włoskiej telewizji RaiDue program “Il filo di Arianna” (Nić Ariadny).

W jednej z ostatnio wydanych książek “Nuovi christiani d’Europa. Dieci storie di conversione tra fede e ragione” Lorenzo Fazzini opisuje drogę nawrócenia Tosattiego na katolicyzm. Przedstawia człowieka, który w opozycji do szerzących się we współczesnej Europie prądów ateistycznych, jako popularny dziennikarz daje świadectwo żywej i odważnej wiary. Sam Tosatti wyznaje, że na drodze jego nawrócenia dużą rolę odegrało świadectwo wiary Jana Pawła II.

Zobacz książki, których autorem jest Marco Tosatti