TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

Katalog autorów

Mieczysław Guzewicz

(ur. 1959), doktor teologii biblijnej, rekolekcjonista, wykładowca oraz autor książek.

Jest konsultantem Rady Episkopatu Polski ds. rodziny, członkiem Diecezjalnej Rady Duszpasterskiej Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej. Pracuje również dla Ministerstwa Edukacji Narodowej jako ekspert ds. awansu zawodowego nauczycieli. Uczy katechezy w I LO we Wschowie. Prowadzi wykłady na temat małżeństwa i rodziny w Studium nad Małżeństwem i Rodziną w Gorzowie i Zielonej Górze.

Jest autorem kilku książek i opracowań dotyczących tematyki małżeństwa, rodziny, wychowania religijnego dzieci oraz problemu cierpienia. Pośród jego publikacji znajdują się m.in.: "Małżeństwo – tajemnica wielka" (2005), "Miłość małżeńska może być piękna" (2009), "Religijne wychowanie dzieci. Chrzest, Pierwsza Komunia" (2008), "Miłość i służba w małżeństwie" (2007).

Prowadzi liczne konferencje i prelekcje dla narzeczonych, małżonków, rodziców i duszpasterzy. Kilka wykładów zostało utrwalonych w formie audiobooków, m.in. "O przebaczeniu w małżeństwie", "Jak budować szczęście w małżeństwie?" oraz projekt "Skąd wziął się sex?", którego inicjatywa zrodziła się w ramach Akademii Damsko-Męskiej (cyklu wykładów skierowanych do studentów i młodych małżeństw współorganizowanych przez opolskie duszpasterstwo Resurrexit).

Prywatnie jest mężem, ojcem trojga dzieci.

Zobacz książki, których autorem jest Mieczysław Guzewicz