TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

O książce

Jezus i niesakramentalni. Źródła nadziei

Coraz częściej dziś słyszymy o tym, że kolejne małżeństwa się rozpadają. To prawdziwa tragedia dla rodziny. Jednak czy ponowny związek jest szansą na odzyskane szczęście?

Książka Mieczysława Guzewicza jest właśnie dla tych osób, które zawarły sakramentalny związek małżeński, ale nie wytrwały w nim. Autor nie wnika w przyczynę rozpadu małżeństwa, ale za to zapewnia, że Jezus nie opuścił osób żyjących w kolejnych związkach.

Jak przypomina - nikt z nas nie jest bez grzechu i choćbyśmy się bardzo starali, nie uciekniemy przed popełnianiem błędów. Jeszcze nie raz się pomylimy i potkniemy. Jesteśmy tylko ludźmi - ale to nie jest żadna wymówka.

Zdarza się, że dotykają nas poważniejsze konsekwencje popełnianych błędów. Mimo to Pan Bóg nas kocha i już nam wybaczył nasze przewinienia. Jest miłosierny dla wszystkich - nawet dla tych, którzy nie odwzajemniają Jego miłości i Go odrzucają. To dobra wiadomość, ponieważ oznacza, że nigdy nie będą sami.

Tytułowych "niesakramentalnych" autor odnosi to tych, którzy żyją w związkach cywilnych, gdzie istnieje przeszkoda do zawarcia małżeństwa sakramentalnego, ponieważ co najmniej jedno z małżonków jest już po rozwodzie, żyjąc wcześniej w małżeństwie zawartym w Kościele.

Żywię gorącą nadzieję, że książka ta pozwoli dostrzec promyki nadziei, ukierunkuje na działania zbliżające nas do Jezusa, przyczyni się do pogłębienia naszej z Nim zażyłości. On ze swojej strony wychodzi do każdego z nas z maksymalną dawką swoich łask. Nawet jak doprowadziliśmy do pojawienia się wielorakich przeszkód z Jego strony maksimum miłości ciągle do nas płynie.

Informacje techniczne

Oprawa: miękka
Wydawca: Pomoc. Wydawnictwo Misjonarzy Krwi Chrystusa
Autor: Mieczysław Guzewicz
Rok wydania: 2018
Ilość stron: 184
Wymiar [mm]: 135x195
EAN: 9788363459888
ISBN: 9788363459888
ID: 409723

Zobacz również

Jezus i niesakramentalni. Źródła nadziei
23.15 zł
  • Wysyłamy w ciągu 24 h
  • Dostawa za jedyne 8.90 zł
    - sprawdź
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...