TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

Katalog autorów

Patrick J. Buchanan

(ur. 1938 w Waszyngtonie), amerykański publicysta, polityk – konserwatysta związany z partią republikańską.

Urodził się w rodzinie katolickiej o korzeniach irlandzko-szkockich i bawarskich. Uczęszczał do szkół katolickich. W 1962 obronił magisterium z dziennikarstwa w Columbia University. Ukończył również anglistykę i filozofię.

Od wielu lat jest znanym amerykańskim publicystą i konserwatywnym politykiem związanym z partią republikańską. Trzykrotnie brał udział w wyborach prezydenckich w Stanach Zjednoczonych. Był również starszym doradcą trzech amerykańskich prezydentów: Richarda Nixona (1966–1974), Gerarda Forda oraz Ronalda Reagana (1985–1987).

Jest krytykiem dominującej wśród Republikanów linii neokonserwatyzmu oraz wpływów lobby proizraelskiego w USA. Jako bezkompromisowy obrońca tradycji, a także orędownik dogmatycznego i liturgicznego tradycjonalizmu katolickiego, jest szczególnie znienawidzony przez środowiska lewicowe oraz demoliberalne “siły postępu”.

Jest współzałożycielem i fundatorem magazynów “The American Cause” i “The American Conservative”, autorem książek: “Nowa większość” (The New Majority, 1973),”Liberalne zwycięstwa” (Conservative Votes, Liberal Victories, 1975), “Prawicowy od samego początku” (Right from teh Beginning, 1991), “Wielka zdrada” (The Great Betrayal, 1998), “Śmierć Zachodu” (The Death of the West, 2002), “Republika, nie Imperium” (A Republic, Not an Empire, 2002), “Dokąd zmierza fałszywa prawica” (Where the Right Ent Wrong, 2004).

Zobacz książki, których autorem jest Patrick J. Buchanan