TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

O książce

O krasnoludkach i o sierotce Marysi

Perła polskiej literatury dla dzieci w nowym, atrakcyjnym wydaniu! Piękne, znakomicie ilustrowane wydanie najsłynniejszej polskiej baśni autorstwa Marii Konopnickiej.

Zawiera pełny, oryginalny tekst baśni, nie poddawany skrótom i przeróbkom redakcyjnym. Dzieło zilustrowano wspaniałymi barwnymi ilustracjami Alicji Kocurek, wykonanymi bardzo kunsztownie, z dbałością o najdrobniejsze detale. Dzięki unikalnym walorom estetycznym książkę czyta się i ogląda z wielką przyjemnością.

Mistrzowskie ilustracje!

„O krasnoludach i o sierotce Marysi” powinno się czytać przynajmniej dwa razy. Raz kiedy jest się dzieckiem, bo to przecież bajka dla najmłodszych. Drugi raz, kiedy się jest dorosłym, żeby w pełni tę opowieść zrozumieć i w pełni się nią nacieszyć. Z czasów dzieciństwa nie pamiętałam, żeby Konopnicka pisała dowcipnie swoją bajkę. Dopiero jako czytelnik w pełni dojrzały, czytając „O krasnoludkach i o sierotce Marysi” po raz wtóry, zobaczyłam, że język skrzy się od dowcipu, jest zgrabny i wciągający. Przyznaję, że nadal sięgam do przypisów, kiedy czytam tę baśń. ale rzadko i z wielką przyjemnością archeologa-odkrywcy.

Da dziecka to lektura niełatwa. I dobrze, bo tego co łatwe mamy dziś pod dostatkiem Dzieci to ambitne stworzenia. Uwielbiają przeskakiwać przez coraz to wyższe poprzeczki i mierzyć się z nowymi wyzwaniami. A kiedy samemu trudno się za coś zabrać, to wtedy najlepiej z mamą lub tatą, a już najcudowniej z obojgiem naraz. Wspaniałe jest takie wspólne czytanie. Rodzic staje się nagle prawdziwym znawcą, tłumaczem i ekspertem od niejasności. Zaręczam, że to budujące uczucie. Dla dzieci będzie to natomiast niezapomniana lekcja satysfakcji z wymagającej lektury.

„O krasnoludach i o sierotce Marysi” to przede wszystkim świetnie opowiedziana historia, taka, jakie kochamy i wspominamy. Jest tu przecież wszystko, czego potrzeba dobrej, ponadczasowej historii radość, smutek strach, przygoda i bohaterowie z krwi i kości. W tej wyjątkowej książce jest coś jeszcze: jest z nami obecna już ponad sto lat. To więcej niż liczy sobie niepodległa Polska.

Informacje techniczne

Oprawa: twarda
Wydawca: Wydawnictwo AA
Autor: Maria Konopnicka
Rok wydania: 2016
Ilość stron: 208
Wymiar [mm]: 265x365
EAN: 9788378641339
ISBN: 9788378641339
ID: 345672

Zobacz również

O krasnoludkach i o sierotce Marysi
167.09 zł
  • Wysyłamy w ciągu 24h
  • Dostawa za jedyne 8.90 zł
    - sprawdź
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...