TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

O książce

100 lekcji Biblii

Wbrew tytułowi ta książka nie jest pomocą szkolną, choć jako taka może być z powodzeniem wykorzystywana na zajęciach z języka polskiego czy religii. Publikacja skupia się na innym, nieszkolnym znaczeniu słowa „lekcja”: fragment tekstu biblijnego czytany na Mszy Świętej lub zamieszczony w brewiarzu.

Autorka książki analizuje rozmaite tematy podejmowane w Księdze Ksiąg i wokół tych motywów tak splata fragmenty Biblii, by w krótkich opowieściach dotrzeć do sedna rozumowania, jakim kierowali się twórcy biblijnego tekstu.

Tematyka poszczególnych lekcji została dobrana w taki sposób, by dać współczesnemu czytelnikowi interesujący przegląd treści biblijnych i dowieść, że także i dziś Biblia może być aktualna, ciekawa czy inspirująca, niekoniecznie tylko dla wyznawców judaizmu i chrześcijan.

Poszczególne tematy zostały obudowane ciekawymi informacjami – odwołaniami literackimi, plastycznymi, muzycznymi i filmowymi, a także wiadomościami z historii, geografii, obyczajowości i innymi.

„100 lekcji Biblii” to idealna lektura dla osób wierzących i poszukujących. Odkrywa ona przed czytelnikiem głębię Pisma Świętego. Jest to znakomita pomoc m.in. w lekcjach religii, języka polskiego, historii, kultury i sztuki.

Dużym atutem książki jest szata graficzna. Każda z lekcji została zilustrowana obrazami o tematyce biblijnej i historycznej, autorstwa największych mistrzów malarstwa. Zamieszczone reprodukcje obrazów pozwalają na głębsze zrozumienie treści książki. Książka jest niczym galeria sztuki.

Wraz z autorką mamy nadzieję, że książka stanie się inspiracją do poznawania i czytania Pisma Świętego.

Informacje techniczne

Oprawa: miękka
Wydawca: Wydawnictwo Świętego Filipa Apostoła
Autor: Magdalena Tytuła
Rok wydania: 2016
Ilość stron: 320
Wymiar [mm]: 163x230
EAN: 9788380770041
ISBN: 9788380770041
ID: 362038

Zobacz również

100 lekcji Biblii
Książka niedostępna
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...