TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

O książce

20 000 mil podmorskiej żeglugi. Tom 2. Seria: Podróże z Verne em

W końcu lat sześćdziesiątych XIX wieku wśród ludzi morza zaczęły szerzyć się wieści o pojawieniu się na wodach oceanów olbrzymiego wieloryba. Francuski przyrodnik, profesor Aronnax, wyruszył na pokładzie amerykańskiej fregaty w pościg za niezwykłym zwierzęciem. Nie przypuszczał, że wkrótce spotka tajemniczego kapitana Nemo i wraz z nim odbędzie pełną przygód podróż pod powierzchnią mórz i oceanów, która zaprowadzi go w miejsca nietknięte dotąd stopą człowieka. Czy profesorowi uda się poznać tajemnicę kapitana? Czy wraz z przyjaciółmi zdoła powrócić do domu?

Nowa seria wydawnicza Wydawnictwa Zielona Sowa "Podróże z Verne`em" zawiera 14 powieści Juliusza Verne`a. Obok utworów należących do kanonu twórczości francuskiego klasyka, prekursora science fiction, znalazły się w niej również pozycje mniej znane polskiemu czytelnikowi, jak utrzymane w konwencji powieści utopijnej "Pięćset milionów hinduskiej księżniczki" czy "Dramat w Inflantach", którego akcja toczy się wokół zbrodni i następującego po niej śledztwa.

Starannie opracowane, opatrzone rzetelnymi przypisami książki, w nowych pełnych przekładach z języka francuskiego, rekomenduje Polskie Towarzystwo Juliusza Verne`a.

Opinie naszych Klientów (0 opinii)Napisz swoją opinię

Ta książka nie została jeszcze przez nikogo oceniona

Informacje techniczne

Oprawa: twarda
Wydawca: Zielona Sowa
Autor: Juliusz Verne
Rok wydania: 2010
Ilość stron: 316
Wymiar [mm]: 130x200
EAN: 9788376235233
ISBN: 978-83-7623-523-3
ID: 173409

Zobacz również

20 000 mil podmorskiej żeglugi. Tom 2. Seria: Podróże z Verne em
Książka niedostępna
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...