TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

O książce

Adieu. Przypadki księdza Grosera

Ocena:
(5 opinii)

Autor bestsellera o miłosierdziu "Każda dusza to inny świat" tym razem bohaterem książki uczynił księdza-pisarza. Ksiądz Groser, wierny swojemu podwójnemu powołaniu, na własnej skórze doświadcza prawdy przysłowia "Słowo napisane, nieszczęście zasiane".

Akcja tej wyjątkowej powieści z kluczem rozgrywa się na tle wydarzeń, których niedawno byliśmy świadkami: ataku terrorystycznego na Nowy Jork, sprawy abpa Paetza, sporów o Radio Maryja. Powieść łamie tabu, jakim jest życie prywatne księdza; pokazuje różnorodność postaw polskiego duchowieństwa.

  • pierwsza powieść o życiu polskich księży
  • kościelne samo życie
  • wydarzenia 2002
  • błyskotliwy humor
  • odważna krytyka
  • świadectwo głębokiej wiary

Zobacz również wydanie tej książki w twardej oprawie.

Zobacz tę książkę także w wersji audio.

Opinie naszych Klientów (5 opinii)Napisz swoją opinię

Polecam!

Książka gwarantuje rozrywkę, a z drugiej strony wiele razy skłania do refleksji. Myślę, że autor dobrze przekazał nastroje Polski sprzed kilku lat, choć czasem buntowałam się na opinie zawarte w tekście. Polecam.

autor opinii: Maria Cieślak

Przypadki z życia wzięte

Dobra książka jest jak odkurzacz. Musi dobrze wciągać. I tak jest z książką Adieu. Dzieje się tak dzięki temu, że tekst bywa zarówno zabawny, jak i skłaniający do przemyśleń, historie są interesujące, ciężko jest lekturę przerwać przed dobrnięciem do końca. Grzegorczyk pokazuje świat takim jaki jest, odtruwając klisze, które wpadają nam do głów i tkwią w nich, przemieniając się w stereotypy. Autor zaś pokazuje nam, by nie oceniać, by szukać w tym zakręconym świecie Boga, który, choć wydaje się czasem być bardzo odległy, to jest tuż przy nas. Bardzo polecamy!

autor opinii: Bartek Grzankowski

Ciekawe spojrzenie na życie kleru, bez ukrywania, problemów i słabości, tych którzy mimo że zostali wyswieceni to nadal są ludzmi, z ludzkimi problemami, troskami i upadkami. Czyta się ja lekko , ciekawie chętnie przeczytam pozostałe części.Polecam

autor opinii: FicekM

Świetna

Naprawdę ciekawa książka i humor i prawda i religia. Polecam

autor opinii: Aneta

2 in 1

Książka która odgrywa dwie role, bo świetnie odstresowuje ( jak większość książek w moim przypadku) i przy okazji pokazuje prawdę o przeciętnych Polakach. Jednak odradzam tym co się zwą ateistami, bo po co się denerwować, że masz inne poglądy niż Grzegorczyk:)

Informacje techniczne

Oprawa: miękka
Wydawca: Zysk i S-ka
Autor: Jan Grzegorczyk
Rok wydania: 2007
Ilość stron: 304
Wymiar [mm]: 145x205
EAN: 9788375061185
ISBN: 9788375061185
ID: 63387

Dowiedz się więcej o tej książce

Zobacz również

Zajrzyj do książki Adieu. Przypadki księdza Grosera Adieu. Przypadki księdza Grosera
29.99 zł
  • Wysyłamy w ciągu 24 h
  • Dostawa za jedyne 8.90 zł
    - sprawdź
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...