TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

O książce

Adwokat. Czyta: Krzysztof Gosztyła

Ocena:
(1 opinii)

Jego pierwszy proces zmienił bieg historii. Ostatni zmieni losy imperium.

Podczas procesu Jezusa z Nazaretu Teofil, błyskotliwy młody asesor pochodzący z wyższych sfer Rzymu, stoi za Poncjuszem Piłatem i podszeptuje mu, by zaproponował uwolnienie Barabasza. Ta strategia przynosi skutek przeciwny do zamierzonego.

Teofil na zawsze zapamiętuje widok niewinnego człowieka, niesprawiedliwie skazanego na mękę najgorszej możliwej śmierci – ukrzyżowania. Gdy wraca do Rzymu, musi się sprawdzić jako jeden z prawników cesarstwa. Przetrzymuje niebezpieczne knowania, procesy o zdradę, okrucieństwo cesarza. Te wydarzenia pozostawiają jednak zmazę zarówno na imperium, jak i na niespokojnej duszy Teofila.

W końcu on sam musi się zmierzyć z najbardziej osławionym z cesarzy, niepoczytalnym Neronem, broniąc przed nim Pawła z Tarsu. Czy Teofil będzie umiał przeprowadzić tę obronę? Czy zdoła uchronić przed egzekucją kolejnego niewinnego człowieka?

Powieść osadzona w realiach historycznych, seria „Na osi czasu”.

Randy Singer to cieszący się uznaniem krytyków, nagradzany autor i wytrawny adwokat. Wraz z Johnem Grishamem oraz Michaelem Connely był finalistą inauguracyjnej Nagrody Harper Lee za powieść prawniczą, sponsorowanej przez wydział prawny Uniwersytet Alabama oraz „ABA Journal”. Randy i jego żona Rhonda mają dwoje dorosłych dzieci i mieszkają w Virginia Beach.

Czyta Krzysztof Gosztyła - polski aktor filmowy, teatralny i radiowy. Od roku 2000 związany ze stołecznym Teatrem Ateneum. Ceniony interpretator powieści audio. Za współpracę z Teatrem Polskiego radia wyróżniony Wielkim Splendorem i Złotym Mikrofonem. W 2014 roku odznaczony medalem Zasłużony Kulturze Polskiej – Gloria Artis.

Zobacz tę książkę również w wersji papierowej.

Opinie naszych Klientów (1 opinii)Napisz swoją opinię

Aswokat

Książka bardzo dobrze napisana. Dokładnie opisuje dzieje Jezusa w czasach kiedy to wszystko się działo.

Dla mnie Książka godna polecenia.

autor opinii: Daria Jarosz

Informacje techniczne

Rodzaj nośnika: CD
Wydawca: Wydawnictwo Świętego Wojciecha
Autor: Randy Singer
Rok wydania: 2016
EAN: 9788380650459
ID: 367244

Zobacz również

Adwokat. Czyta: Krzysztof Gosztyła
Książka niedostępna
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...