TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

O książce

Aktualne sprawy

Musimy wrócić do wcześniejszego poglądu. Musimy po prostu zaakceptować fakt, że jesteśmy istotami duchowymi, wolnymi i racjonalnymi bytami, obecnie zamieszkującymi irracjonalny wszechświat, a także dojść do wniosku, że z niego nie pochodzimy. Jesteśmy w nim przechodniami. Pochodzimy skądinąd. Natura nie jest jedyną istniejącą rzeczywistością. Jest jeszcze "inny świat" i z niego bierzemy początek.

To nam wyjaśnia, dlaczego na tym świecie nie możemy się do końca zadomowić. Ryba czuje się w wodzie jak w domu. Gdybyśmy my "należeli tutaj", również czulibyśmy się tu tak samo.

To wszystko, co mówimy o okrutnych prawach przyrody, rządzących się kłem i pazurem, o śmierci, czasie i przemijaniu, także nasz na wpół żartobliwy, na wpół wstydliwy stosunek do własnych ciał - nie da się wyjaśnić teorią, że jesteśmy po prostu tworami natury.

Gdyby ten świat był jedynym światem, to jakim cudem jego prawa wydawałyby nam się tak okropne, albo tak śmieszne? Skoro nigdzie indziej nie ma linii prostych, to jakim sposobem odkrywamy, że linia natury jest wykrzywiona?

Informacje techniczne

Oprawa: miękka
Wydawca: Logos
Autor: C.S. Lewis
Rok wydania: 2012
Ilość stron: 180
Wymiar [mm]: 135x195
EAN: 9788363488079
ISBN: 978-83-63488-07-9
ID: 254762

Zobacz również

Aktualne sprawy
Książka niedostępna
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...