TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

O książce

Aktualność Ewangelii

Ocena:
(1 opinii)

Czy Bóg uczy nas, jak mamy postępować w świecie, w którym żyjemy? Przecież każdy z nas musi codziennie odnajdywać się w kontekście sytuacji jednostki i społeczeństwa. Czy Ewangelia, która w Kościele jest odczytywana od dwudziestu wieków, może być jeszcze aktualna we współczesności? Ksiądz Edward Staniek już w samym tytule odpowiada nam, że tak. Istnieje tylko jeden warunek: nasze decyzje musimy podejmować licząc się z hierarchią wartości, na czele której stoi Bóg.

W rozważaniach na niedziele i święta trzech cykli liturgicznych, czyli roku A, B, C, autor udowadnia nam, że Ewangelia to niepodważalny autorytet i jej bogactwo jest nieograniczone.

Opinie naszych Klientów (1 opinii)Napisz swoją opinię

Rozważanie są krótkie (średnio 1,5 strony – do tego odstępy między wierszami są większe niż w przeciętnej książce – więc tego tekstu nie ma za wiele).
Nie ma informacji, które fragmenty biblii są rozważane. Jeśli chcemy skonfrontować rozważanie z Pismem Świętym musimy sobie poszukać tych informacji w innym miejscu, a następnie sięgnąć po Biblię.
Każde rozważanie ma tytuł, który już sugeruje gł. myśl.
Nie są długie, pasjonujące kazania, a króciutkie rozważania. Ma to swoją zaletę.
Mamy w zwięzły sposób „podpowiedziane”, jak naukę Jezusa, (a czasem proroków ST) mogę odnieść do mojego życia i dzisiejszych czasów. Jak realizować powołanie do świętości w życiu rodzinnym, w miejscu pracy, w społeczeństwie.
Polecam tym którzy lubią konkrety.

autor opinii: Ewelina Pleszew

Informacje techniczne

Oprawa: miękka
Wydawca: Wydawnictwo św. Stanisława BM
Autor: ks. Edward Staniek
Rok wydania: 2010
Ilość stron: 493
Wymiar [mm]: 145x205
EAN: 9788374223157
ISBN: 978-83-7422-315-7
ID: 182015

Dowiedz się więcej o tej książce

Zobacz również

Zajrzyj do książki Aktualność Ewangelii Aktualność Ewangelii
Książka niedostępna
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...