TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

O książce

Aniołowie i demony. Co tak naprawdę o nich wiemy?

Ocena:
(4 opinii)

Ile aniołów zmieści się na czubku szpilki? To tylko jedno z wielu pytań, na które odpowiada Peter Kreeft, profesor filozofii w Boston College w USA. Jest autorem wielu książek przedstawiających w intrygujący sposób najważniejsze tematy chrześcijańskiej apologetyki. W wielu swoich pracach w porywający sposób zaprasza tez do odkrycia na nowo wartości myślenia zgodnie z zasadami logiki i zdrowego rozsądku (umiejętność ta, wbrew pozorom, pozostaje wyraźnie w zaniku).

Mamy przed sobą książkę profesora Kreefta traktującą o aniołach. Czytelnik nie musi obawiać się się przytłoczenia cytatami z dawnych soborów. Nie musi też lękać się swojej nieznajomości łaciny i historii teologii. Wszystkie te braki nadrobi nieprzeciętna umiejętność prof. Kreefta wyjaśniania tego, co trudne, w sposób prosty. Pismo Święte i Tradycja Kościoła są tu źródłem, a rozum wspomagany wiarą - przewodnikiem. Do tego książka nie pozbawiona jest poczucia humoru i - miejscami - szczypty ironii.

Opinie naszych Klientów (4 opinii)Napisz swoją opinię

wojownicy

Po przeczytaniu tej Ksiażki dokonalam genialnego odkrycia, ze Aniołowie to są też wojownicy z mieczem i tarcza , a nie tylko ciepłe kluchy do przytulania :)!!

autor opinii: Gośka

Świetna

Jeśli ktoś chce poznać nauczanie Kościoła na temat aniołów i demonów, bardzo polecam tę książkę. Autor napisał ją rzetelnie i co ważne, bardzo prostym językiem i z dawką poczucia humoru, dzięki czemu książkę czytało mi się świetnie i momentami nie mogłam się od niej oderwać. Oprócz teologicznej wiedzy również wiele ciekawostek, np. czy aniołowie naprawdę mają skrzydła, czy aniołowie mają poczucie humoru, czy demony mogą opętać koty... Resztę przeczytajcie sami :)

autor opinii: Justyna Królak

Warto

Książka warta przeczytania. Czasem drażnią uproszczenia w tekście, ale wynagradza to świetny indeks odwołań do tekstów biblijnych. Książka warta polecenia i zupełnym laikom i tym , którzy swą wiedze chcą cyzelować.

autor opinii: Michał Karpowicz

Interesująca

Książka napisana bardzo prostym językiem, czego brakowało mi we wszystkich książkach o aniołach jakie do tej pory czytałam. Intryguje, choć pytania są czasem naiwne, a czasem wręcz niestosowne, jednak odpowiedzi nie oburzają, wręcz przeciwnie. Jedna z pozycji, próbująca przybliżyć temat, interesująca i godna uwagi.

autor opinii: Pandora

Informacje techniczne

Oprawa: miękka
Wydawca: Wydawnictwo M
Autor: Peter Kreeft
Rok wydania: 2010
Ilość stron: 155
Wymiar [mm]: 140x200
EAN: 9788375951837
ISBN: 978-83-7595-183-7
ID: 172885

Zobacz również

Aniołowie i demony. Co tak naprawdę o nich wiemy?
Książka niedostępna
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...