TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

O książce

Aniołowie i demony. Powrót tego co niewidzialne

Powrót aniołów i demonów do współczesnej kultury i naszego społeczeństwa jest faktem oczywistym. Dziś, ponieważ "bóstwo rozum", nauka i postęp, w imię których zostali oni usunięci, ujawniły swoje ograniczenia, niemal że bankructwo, dlatego nostalgia za tym, co niewidzialne, staje się coraz bardziej dojmująca.

Chrześcijanin jednak stawia sobie pewne znaki zapytania: Czy te anioły i demony, które dziś powróciły do obiegu, są prawdziwe? A może są jedynie projekcjami naszych lęków czy nadziei? Czy reprezentują świat niewidzialny, czy może są produktem naszej nieświadomości? Jak ustosunkować się do pewnego sentymentalno-komercjalnego angelizmu czy agresywnego i destrukcyjnego satanizmu?

Wychodząc od danych socjologicznych, antropologii, historii religii, niniejszy tom rozwija przede wszystkim szlak teologiczny. Przypomina historię idei, koncentrując uwagę na wizji chrześcijańskiej. Nie pomija także licznych i złożonych wpływów, jakie na chrześcijańską wizję wywarły różne kultury i tradycje religijne.

Książka obecna nie pretenduje do tego, by być podręcznikiem angelologii i demonologii. Nie jest również zbiorem prawdziwych czy domniemanych spotkań z tymi istotami. Nie jest wreszcie apologetyką owego powrotu tego, co niewidzialne.

Zamiarem autora było wyjaśnienie znaczenia, jakie te postacie posiadają w chrześcijańskiej wizji rzeczywistości, ukazanie ich funkcji antropologicznej, kosmologicznej, teologicznej i chrystologicznej.

Informacje techniczne

Oprawa: miękka
Wydawca: Bratni Zew
Autor: Giacomo Panteghini
Rok wydania: 2013
Ilość stron: 288
Wymiar [mm]: 130x210
EAN: 9788374852142
ISBN: 9788374852142
ID: 270775

Zobacz również

Aniołowie i demony. Powrót tego co niewidzialne
Książka niedostępna
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...