NAJLEPSZE PREZENTY NA ŚWIĘTA

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

O książce

Anioły i demony w różnych religiach świata. Seria: Mała biblioteka religii

Zbiór referatów głoszonych w latach 2004 i 2005 na corocznych konferencjach Stowarzyszenia Tyndale przez religioznawców badających różne i często odległe tradycje religijne. Najmocniej i najlepiej wyeksponowane zostały w publikacji aspekty socjologiczny, psychologiczny i etnograficzny problematyki badawczej, a całość koncentruje się na ukazaniu spraw dotyczących współczesności.

Szczególnie cenne są referaty tworzące panoramę duchowości świata zachodniego, od tzw. New Age, ezoteryki, przez kulturę masową, rynek wyrobów i produktów „anielskopodobnych" (wróżby, karty itd.), aż po film i literaturę komercyjną, pop i satanizm w muzyce heavy metalowej oraz rockowej. Na rynku polskim brak tak dobrych opracowań, a rodzimi badacze koncentrują się na nieco innych aspektach.

Przedstawione teksty tworzą harmonijną całość i poruszają kilka kluczowych zagadnień współczesnego życia religijnego, koncentrują się na sprawach obyczajowych i socjologicznych, dlatego publikacja znajdzie nabywców wśród studentów z zakresu szeroko pojętych nauk filozoficzno-historycznych (socjologia, pedagogika, psychologia, filozofia).

Opinie naszych Klientów (0 opinii)Napisz swoją opinię

Ta książka nie została jeszcze przez nikogo oceniona

Informacje techniczne

Oprawa: miękka
Wydawca: WAM
Autor: Peter G. Riddell, Beverly Smith Riddell
Rok wydania: 2009
Ilość stron: 350
Wymiar [mm]: 125x195
EAN: 9788375052527
ISBN: 978-83-7505-252-7
ID: 157980

Zobacz również

Anioły i demony w różnych religiach świata. Seria: Mała biblioteka religii
Książka niedostępna
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...