TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

O książce

Argentyna. Przewodnik National Geographic

Każdego dnia eksperci National Geographic przemierzają świat, zgłębiając kulturę i dzieje odwiedzanych krajów oraz przypatrując się ich mieszkańcom. Zdobytą wiedzę przekazują na łamach przewodników National Geographic, obejmujących:

  • MARSZRUTY, oparte na bogactwie argentyńskich doświadczeń, które pomogą zaplanować pobyt adekwatnie do posiadanego czasu i zainteresowań.
  • NIEZWYKŁE DOŚWIADCZENIA, od podziwiania prawdziwego tanga, mieszkania w estanciach, po naukę argentyńskiej wersji języka hiszpańskiego i delektowanie się słynnymi winami Mendozy.
  • RADY BYWALCÓW, od fotografików, podróżników i dziennikarzy National Geographic po rodzimych znawców rozmaitych zagadnień, dotyczące ulubionych miejsc, zasad postępowania i wielu innych kwestii.
  • TRASY WYCIECZEK PIESZYCH I SAMOCHODOWYCH, opatrzone klarownymi mapami i planami takich miejsc, jak kolonialne centrum Buenos Aires czy kraina wspaniałych kanionów w prowincji Salta.
  • PROPOZYCJE MNIEJ RUTYNOWYCH SZLAKÓW, w tym legendarnej Ruta 40, po rojących się od zwierząt tropikalnych bagnach Esteros del Ibera czy na koniec świata, czyli Ziemię Ognistą.
  • LISTĘ TEGO, CZEGO POMINĄĆ NIE WOLNO, w każdym omówionym w przewodniku regionie, a także przy trasie każdej wycieczki pieszej bądź samochodowej.
  • WSPANIAŁE ZDJĘCIA, GRAFIKI, PLANY I MAPY, które ułatwiają podjęcie decyzji, poruszanie się i gruntowne poznanie każdego miejsca.

Wayne Bernhardson po raz pierwszy zawitał do Argentyny w 1979 roku. Później bywał tam wielokrotnie. Nie bez powodu - ożenił się z Argentynką, ma w Buenos Aires mieszkanie. Corocznie spędza w Ameryce Południowej 4-5 miesięcy. Myszkował po wszystkich prowincjach Argentyny, przemierzył jej autostradami, szosami i drogami szutrowymi dobrze ponad 160 000 km: od zwrotnikowego Jujuy po subpolarną Ziemię Ognistą. Na Uniwersytecie Kalifornijskim w Berkeley uzyskał stopień doktora nauk geograficznych.

Opinie naszych Klientów (0 opinii)Napisz swoją opinię

Ta książka nie została jeszcze przez nikogo oceniona

Informacje techniczne

Oprawa: miękka
Wydawca: National Geographic
Autor: Wayne Bernhardson
Rok wydania: 2011
Ilość stron: 334
Wymiar [mm]: 135x215
EAN: 9788375961119
ISBN: 978-83-7596-111-9
ID: 190102

Zobacz również

Argentyna. Przewodnik National Geographic
Książka niedostępna
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...