TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

O książce

Ars. Dzieje życia św. Jana Marii Vianneya

Pierwszy na polskim rynku album o Ars i św. Janie Marii Vianneyu, patronie wszystkich proboszczów, przygotowany specjalnie na ogłoszony przez Benedykta XVI Rok Kapłański.

Piękna, fotograficzno-literacka opowieść o prostym proboszczu małej francuskiej parafii, św. Janie Marii Vianneyu, ogłoszonym przez Benedykta XVI patronem trwającego obecnie Roku Kapłańskiego. Męczennik konfesjonału i niezmordowany głosiciel Słowa Bożego, wzór pobożności i gorliwej służby Bogu, od 1929 r. jest patronem proboszczów.

Zdjęcia wybitnego fotografika Adama Bujaka prowadzą śladami św. Jana Marii: od dzieciństwa i młodości w Dardilly, poprzez Lyon, w którym się kształcił, Ecully, gdzie potajemnie (rewolucja!) przyjął pierwszą Komunię świętą, a potem był wikarym. Tę artystyczną drogę do świętości wieńczy Ars, gdzie niegdyś w pełni rozkwitło powołanie kapłana, a obecne sanktuarium ściąga ponad pół miliona pielgrzymów rocznie. Obrazu duchowości św. Proboszcza, ukazanego na nastrojowych fotografiach, dopełniają barwny i żywy esej Jolanty Sosnowskiej oraz homilia, wygłoszona przez Jana Pawła II w Ars podczas pielgrzymki w 1986 r.

Informacje techniczne

Oprawa: twarda
Wydawca: Biały Kruk
Autor: Jolanta Sosnowska, Adam Bujak
Rok wydania: 2009
Ilość stron: 240
Wymiar [mm]: 23x28
EAN: 9788375530551
ISBN: 9788375530551
ID: 154947

Zobacz również

Ars. Dzieje życia św. Jana Marii Vianneya
Książka niedostępna
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...