TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

O książce

Asia

Ocena:
(1 opinii)

Wzruszające i pełne ciepła opowiadanie, którym autorka wprowadza czytelnika w świat dzieci dotkniętych śmiertelną chorobą. Ukazuje niezwykle istotne problemy, takie jak: sens cierpienia w ludzkim życiu, osamotnienie ludzi chorych, lęk przed śmiercią.

Ta niezwykła książeczka jest zapisem przeżyć młodej dziewczyny - tytułowej Asi, która pracując jako wolontariuszka w hospicjum, zaprzyjaźnia się z małą dziewczynką - Olą, chorą na białaczkę i towarzyszy jej w ostatnich miesiącach życia. Doświadczenie to pomaga jej lepiej zrozumieć świat ludzi chorych i staje się dla niej okazją do przewartościowania i zmiany własnego życia.

Walorem opowiadania jest to, że w sposób wyważony i subtelny odsłania przed czytelnikiem tajniki ludzkiego wnętrza, pokazuje, jak można sobie radzić ze strachem i z zagubieniem odczuwanym zarówno przez chore dzieci, jak i ich opiekunów.

Opinie naszych Klientów (1 opinii)Napisz swoją opinię

Piękna książka.

Książka w doskonały sposób ukazuje cierpienie małej głównej bohaterki. Nie byłam pewna jak zostanie tak wrażliwa sprawa jak choroba nowotworowa przedstawiona i praca wolontariuszki.. Polecam książke z lekkim tchnieniem się ją czyta i uwrażliwia ona na problem dzieci umierających w hospicjum.

autor opinii: Justyna S

Informacje techniczne

Oprawa: miękka
Wydawca: Wydawnictwo Norbertinum
Autor: Agnieszka Matkowska
Rok wydania: 2010
Ilość stron: 35
Wymiar [mm]: 11x165
EAN: 9788372224071
ISBN: 978-83-7222-407-1
ID: 177366

Zobacz również

Asia
Książka niedostępna
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...