TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

O książce

Atak na chrześcijaństwo

Ocena:
(1 opinii)

W czasach głębokiego relatywizmu, kiedy nawet podstawowe prawdy wiary podlegają nieustannej krytyce i przekłamaniom, chrześcijanin powinien umieć bronić swojej wiary.

Ojciec Joseph Marie Verlinde w prosty, a jednocześnie pasjonujący i zrozumiały sposób wyjaśnia najważniejsze dogmaty wiary katolickiej dotyczące zmartwychwstania, śmierci, czyśćca, nieśmiertelności ludzkiej duszy i wiele innych kwestii.

Zwraca też uwagę na najrozmaitsze zagrożenia duchowe, które oddalając nas od Boga, mogą prowadzić do zniewolenia i dręczeń diabelskich. Ostrzega przed ezoteryzmem i okultyzmem, a także praktykami duchowymi z Dalekiego Wschodu. Ojciec Verlinde, nim powrócił do wiary katolickiej i przyjął święcenia kapłańskie, przez wiele lat był związany z ruchem medytacji transcendentalnej jako bliski współpracownik guru tego ruchu, Maharishiego Mahesha Yogiego.

Podczas długiej i bolesnej drogi nawrócenia i przemiany doświadczył osobiście wszystkich negatywnych skutków duchowego zniewolenia, w jakie popadł na skutek wieloletniego praktykowania medytacji transcendentalnej. Dziś jest świadkiem, ale też nauczycielem wiary.

Książka Atak na chrześcijaństwo, która odniosła wielki sukces wydawniczy we Francji, jest owocem rozmów ze słuchaczami Radia Notre-Dame, podczas których ojciec Verlinde odpowiadał napytania dotyczące chrześcijaństwa i nowych form duchowości.

Opinie naszych Klientów (1 opinii)Napisz swoją opinię

Interesujaca ksiazka, czasami trudna do czytania. Tak bardzo trzeba uwazac zeby nie otworzyc drzwi Zlemu. Polecam.

autor opinii: Bozena Szucs

Informacje techniczne

Oprawa: miękka
Wydawca: Esprit
Autor: o. J.M. Verlinde
Rok wydania: 2013
Ilość stron: 186
Wymiar [mm]: 130x200
EAN: 9788363621322
ISBN: 978-83-63621-32-2
ID: 262972

Zobacz również

Atak na chrześcijaństwo
Książka niedostępna
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...