TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

O książce

Bez tchu i bez słowa. Więź psychiczna i regulacja emocji u osób chorych na astmę oskrzelową

O astmie wciąż nie wiemy wiele, dokładnie nie znamy ani jej etiologii, ani sposobów leczenia. Książka Katarzyny Schier w bardzo rzetelny sposób przybliża nam mechanizmy psychiczne związane z powstawaniem oraz przebiegiem astmy oskrzelowej, opierając się głównie na psychoanalitycznej teorii zaburzeń psychicznych oraz na współczesnych teoriach więzi psychicznej, teorii regulacji emocji i teorii traumy. Autorka przedstawia unikalne badania dzieci, młodzieży, ich rodziców oraz osób dorosłych chorujących na astmę. Obok badań empirycznych, znajdziemy tu również studia przypadków. Monografia napisana jest przystępnym językiem, a na końcu zamieszczony jest mały słownik terminów psychoanalitycznych. Praca ta jest szczególnie cennym i kompetentnym przedstawieniem obrazu życia psychicznego osób chorych na astmę.

"Autorka wykazała się wiedzą teoretyczną, którą w wyważony sposób połączyła z wynikami badań empirycznych. Powstał dzięki temu pełny i wszechstronny opis psychiki osób chorujących na astmę, nie zawężony wyłącznie do jednego kontekstu teoretycznego. (...) Monografia ta nie jest jedynie zbiorem rozważań teoretycznych, ale zawiera odniesienia do procesu leczenia i udziału w nim oddziaływań psychologicznych, tak ważnych z punktu widzenia ludzi cierpiących na to schorzenie".

z recenzji wydawniczej prof. dr hab. n. med. Ireny Namysłowskiej

"Autorka przedstawia rozwój poglądów na temat psychicznych determinant chorób psychosomatycznych (...), proponuje bardzo określone modyfikacje techniki terapii psychoanalitycznej osób chorych na astmę i ich rodzin. (...) Każdy z rozdziałów zawiera bardzo staranne omówienie i cytaty z piśmiennictwa dotyczącego przedstawianych grup problemów. Ten aspekt pracy zasługuje na szczególną uwagę - stanowi bowiem nieocenione źródło informacji dla czytelnika. Logika wywodu jest czytelna, co sprzyja lekturze. Praca jest adresowana do psychoanalityków, psychologów i studentów psychologii, ale mogą z niej korzystać także lekarze - psychiatrzy, pediatrzy i interniści".

z recenzji wydawniczej prof. dr hab. Mariny Zalewskiej

Opinie naszych Klientów (0 opinii)Napisz swoją opinię

Ta książka nie została jeszcze przez nikogo oceniona

Informacje techniczne

Oprawa: twarda
Wydawca: Gdańskie Wydawnictwo Psychologiczne
Autor: Katarzyna Schier
Rok wydania: 2005
Ilość stron: 255
Wymiar [mm]: 165x240
EAN: 9788360083468
ISBN: 83-60083-46-0
ID: 20640

Zobacz również

Bez tchu i bez słowa. Więź psychiczna i regulacja emocji u osób chorych na astmę oskrzelową
Książka niedostępna
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...