TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

O książce

Biblia w kulturze świata

Ocena:
(1 opinii)

Pomiędzy Biblią a kulturą człowieka zachodzą liczne relacje, które najogólniej możemy podzielić na dwie kategorie. Do pierwszej należy to wszystko, co Biblia czerpała od kultury w zakresie swego powstawania, druga natomiast odnosi się do oddziaływania Biblii na szeroko pojętą działalność kulturową.

W prezentowanej monografii część pierwsza, ukazując to, co ludzka kultura wniosła w powstanie Biblii, prowadzi do wniosku, że Biblia, nie bez podstawy uważana za słowo Boże, nie spadła z nieba, ale przez ludzką kulturę słowo Boga zostało odziane w ludzką szatę literacką. Część druga ukazuje, że Biblia dług zaciągnięty wobec ludzkiej kultury spłaciła z nawiązką, inspirując wiele dzieł ubogacających kulturę człowieka. Informacje zawarte w tej książce mogą okazać się bardzo pożyteczne zarówno dla tego, kogo interesuje Biblia albo wielorakie aspekty kultury świata.

Opinie naszych Klientów (1 opinii)Napisz swoją opinię

polecam

Chciałam pogłębić swoje wiadomości na temat Biblii- książka spełniła moje oczekiwania.Jest to świetny i bardzo przystępnie dla każdego podany tekst o Słowie Bożym. Możemy znaleźć tu również wiadomości o innych religiach.Polecam każdemu bez względu na wiek i wykształcenie.Nie jest to pierwsza książka,którą przeczytałam Ks.Jelonka-jestem pełna uznania dla autora.

autor opinii: Barbara Kotlewska

Informacje techniczne

Oprawa: twarda
Wydawca: Salwator
Autor: ks. Tomasz Jelonek
Rok wydania: 2007
Ilość stron: 264
Wymiar [mm]: 145x205
EAN: 9788360703205
ISBN: 9788360703205
ID: 43047

Zobacz również

Biblia w kulturze świata
28.99 zł
  • Wysyłamy w ciągu 24h
  • Dostawa za jedyne 7.90 zł
    - sprawdź
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...