TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

O książce

Jezus. Biblijna obrona boskości Jezusa

Ocena:
(1 opinii)

Historia jest pełna ludzi, którzy głosili, że są Bogiem lub że niosą przesłanie od Boga. Na przestrzeni wieków jednakże tylko Jeden mógł UDOWODNIĆ, że przyszedł od Boga, że jest Bogiem i jako Bóg ogłosił Boże przesłanie.

Ta książka w fascynujący i klarowny sposób udowadnia, że Jezus Chrystus był... i jest... Tym, za którego się podawał: Zbawicielem i Odkupicielem. Jest On pełnym mocy Chrystusem i Przywódcą, za którym warto pójść w naszych burzliwych czasach. On uczynił wyłom w śmierci, rozpraszając jej mrok i oddalając rozpacz. Jemu możemy złożyć w ofierze całe swoje życie i otrzymać prawdziwą wolność.

Pozycja ta w kolejnych rozdziałach przedstawia Jezusa jako posiadającego przymioty, atrybuty oraz autorytet Boga. Znajdujemy tam także liczne zawarte w Biblii tytuły przysługujące Jezusowi oraz ich wyjaśnienie i wyczerpującą analizę. Autorzy poszukują świadectw o Jezusie - Bogu także w pismach Ojców Kościoła i dokumentach pierwszych gmin chrześcijańskich.

Książka zawiera zestawienie i porównanie określeń stosowanych wobec Boga i wobec Jezusa oraz poglądy innych religii na boskość Jezusa. Książka jest także osobistym świadectwem autorów i zachętą do oddania życia Jezusowi. Opowiadają oni o doświadczeniu Jezusa w swoim życiu; o tym, jak On swą boską mocą przemienił ich i jakie są tego konsekwencje.

Odbiorcami książki są nie tylko wątpiący w boskość Jezusa Chrystusa, ale także ci, którzy pragną usystematyzować swą wiedzę na ten temat. Również apologeci, bibliści, teolodzy, katecheci. Jest to książka bardzo pomocna w odpieraniu zarzutów Świadków Jehowy.

Opinie naszych Klientów (1 opinii)Napisz swoją opinię

Świetna pozycja książkowa

Książka ciniutka. Przeczytałam w jeden dzień z zapartym tchem. Polecam

autor opinii: Magdalena Wicik

Informacje techniczne

Oprawa: miękka
Wydawca: Vocatio
Autor: Bart Larson, Josh McDowell
Rok wydania: 2000
Ilość stron: 128
Wymiar [mm]: 125x195
EAN: 9788374160582
ISBN: 83-7146-095-3
ID: 64517

Zobacz również

Jezus. Biblijna obrona boskości Jezusa
Książka niedostępna
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...