TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

O książce

Bóg, Biblia, Mesjasz

Pasjonująca rozmowa Grzegorza Górnego i Rafała Tichego z ks. prof. Waldemarem Chrostowskim wprowadza nas w świat Biblii i jej tajemnic oraz w samo sedno relacji chrześcijańsko-judaistycznych.

Przez pryzmat drogi życiowej katolickiego kapłana, a zarazem wybitnego naukowca, uczestniczymy w wielkiej przygodzie duchowej i intelektualnej: poznajemy meandry współczesnej biblistyki, obcujemy z realiami Ziemi Świętej, zagłębiamy się w fascynujący świat biblijnego Izraela i starożytnej interpretacji Pisma Świętego oraz staramy się zrozumieć późniejsze dzieje judaizmu i chrześcijaństwa. Lektura niezbędna dla każdego, kogo naprawdę interesuje Biblia, dzieje Izraela oraz początki i natura wiary w Jezusa Chrystusa.

O kulisach, perypetiach i nieznanych szerzej faktach dotyczących dialogu chrześcijansko-judaistycznego oraz polsko-żydowskiego można będzie przeczytać w kolejnej części rozmów Grzegorza Górnego i Rafała Tichego z ks. prof. Waldemarem Chrostowskim, która ukaże się wkrótce w Bibliotece "Frondy".

Informacje techniczne

Oprawa: miękka
Wydawca: Fronda
Autor: ks. prof. Waldemar Chrostowski
Rok wydania: 2013
Ilość stron: 520
Wymiar [mm]: 140x200
EAN: 9788362268351
ISBN: 978-83-622689-35-1
ID: 251730

Dowiedz się więcej o tej książce

Zobacz również

Zajrzyj do książki Bóg, Biblia, Mesjasz Bóg, Biblia, Mesjasz
Książka niedostępna
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...