TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

O książce

Bóg, Biblia, Mesjasz

Ocena:
(11 opinii)

Pasjonująca rozmowa Grzegorza Górnego i Rafała Tichego z ks. prof. Waldemarem Chrostowskim wprowadza nas w świat Biblii i jej tajemnic oraz w samo sedno relacji chrześcijańsko-judaistycznych.

Przez pryzmat drogi życiowej katolickiego kapłana, a zarazem wybitnego naukowca, uczestniczymy w wielkiej przygodzie duchowej i intelektualnej: poznajemy meandry współczesnej biblistyki, obcujemy z realiami Ziemi Świętej, zagłębiamy się w fascynujący świat biblijnego Izraela i starożytnej interpretacji Pisma Świętego oraz staramy się zrozumieć późniejsze dzieje judaizmu i chrześcijaństwa. Lektura niezbędna dla każdego, kogo naprawdę interesuje Biblia, dzieje Izraela oraz początki i natura wiary w Jezusa Chrystusa.

O kulisach, perypetiach i nieznanych szerzej faktach dotyczących dialogu chrześcijansko-judaistycznego oraz polsko-żydowskiego można będzie przeczytać w kolejnej części rozmów Grzegorza Górnego i Rafała Tichego z ks. prof. Waldemarem Chrostowskim, która ukaże się wkrótce w Bibliotece "Frondy".

Opinie naszych Klientów (11 opinii)Napisz swoją opinię

Trudno wyjść z podziwu dla wiedzy i myśli księdza prof. Chorostowskiego, wyjaśnia wiele zagadnień, nad którymi się zastanawiałem, a czyta się z zapartym tchem

Chyba nie jestem godzien - cenzurować tej książki? To bardzo osobiste wyznania ks.prof.Chrostowskiego. Miałem przyjemność uczestniczyć z Nim w pielgrzymce do Ziemi Świętej i słuchać jak pięknie omawiał zdarzenia sprzed tysięcy lat. Używał języka prostego, zrozumiałego każdemu bez względu na wykształcenie -lecz czynił to w sposób piękny i zrozumiały. W książce mówi inaczej - zapewne z namysłem lecz pięknie i ciekawie. Jestem wierzącym lecz dzięki Niemu zdałem sobie sprawę jak mało wiem o Chrystusie, dziejach apostolskich i o swojej wierze. Przekonałem się również do tego że większa wiedza o zdarzeniach mających miejsca w Ziemi Świętej, umacnia moją wiarę....Cóż więcej mogę napisać? - to moja ulubiona książka.

autor opinii: Andrzej Jacukiewicz

Znakomity znawca Ziemi Świętej

Książką zainteresowaliśmy się wskutek wcześniejszego słuchania wspaniałych konferencji biblijnych ks. prof. Chrostowskiego, dostępnych w Internecie. Pozwoliła nam poznać drogę ks. profesora do kapłaństwa i "wyżyn" znajomości języków, wiedzy biblijnej i dobrze rozumianej kariery naukowej w tym zakresie. Dla słuchaczy w/w konferencji niektóre fakty i sprawy przedstawione w książce są znane, natomiast droga życiowa Autora była nieznana. Wyjaśniła to ta książka.

autor opinii: Anna i Marek Gotfrydowie

Ciekawa podróż przez życie dobrego księdza

Jeszcze nie skonczyłem czytać ale jak na razie dużo zrozumiałem na temat księży w ogóle, ich edukacji a także szerzej - Polski, Izraela itd. Polecam.

autor opinii: Mateusz Kowalski-Klein

Bardzo wartościowe opracowanie

Książka, która jest wywiadem z Księdzem Profesorem, zawiera niezwykle ciekawą prezentację dotyczącą historii narodu żydowskiego, jego tradycji a w szczególności religii. Opracowanie to prostuje wiele błędnych przekonań m.in. dotyczących faktu jakoby chrześcijaństwo wyrastało z obecnie dominującej wśród Żydów - tradycji rabinistycznej. Książka sygnalizuje również blaski i cienie wzajemnych chrześcijańsko - żydowskich relacji. Omówienie stosunków polsko - żydowskich zostało precyzyjniej zaprezentowane w książce, która jest kontynuacją tego wywiadu z Księdzem Profesorem Chrostowskim - "Kościół , Żydzi , Polska"

autor opinii: Marek Gogola

Ksiazka ta zmienila wiele

Ksiazka ta pomogla mi zrozumiec Stary Testament i uczynila ze jest on przedmiotem mojego amatorskiego i prywatnego studiowania. Nadrabiam stracony czas czytajac Pismo Swiete.

autor opinii: Roman Karp

Wyjątkowo cenna lektura. Lekki i przystępny język. Świetnie porządkuje i ubogaca wiedzę na temat Biblii.

autor opinii: mn

Bóg

Wszystko sprawnie, książka wyśmienita

autor opinii: pomorze2

wspaniała

Właśnie ją teraz czytam i jestem zachwycony nią. Bardzo dobrze się ją czyta ...

autor opinii: Ks. Stanisław FYDA

Opinia o książce "Bóg, Biblia, Mesjasz"

Bardzo ciekawa książka.

autor opinii: Michał Musioł

Kazdy katolik powinien te ksiazke przeczytac.

Switnie napisana ksiazka. Wiele informacji bardzo cennych ktorych nigdzie sie nie znajdzie. Pozwala zrozumien Pismo Swiete i wiare katolicka. Czyta sie jednym tchem.

Informacje techniczne

Oprawa: miękka
Wydawca: Fronda
Autor: ks. prof. Waldemar Chrostowski
Rok wydania: 2013
Ilość stron: 520
Wymiar [mm]: 140x200
EAN: 9788362268351
ISBN: 978-83-622689-35-1
ID: 251730

Dowiedz się więcej o tej książce

Zobacz również

Zajrzyj do książki Bóg, Biblia, Mesjasz Bóg, Biblia, Mesjasz
Książka niedostępna
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...