TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

O książce

Bóg ma 20 lat

Tematem książki są wiara i Kościół widziane okiem młodego Polaka, który jeszcze trzy lata temu uważał, że Kościół to grupa chłopaków w czarnych sukienkach, robiących niezłą kasę na ciemnym społeczeństwie. Chrześcijaństwo było dla mnie połączeniem siedemdziesięcioletniej babci, ojca Rydzyka, pieniędzy i niczym nieudowodnionej niby-prawdy.

Na mojej drodze pojawił się jednak Chrystus i "doprowadził mnie do pionu". W książce porównuję moją wizję Kościoła sprzed kilku lat z tym, co widzę dzisiaj. Lokuję podstawowe wartości chrześcijaństwa w realiach XXI wieku, Internecie, hedonistycznej wolności i spełnianiu własnych potrzeb.

  • Czy w tym wszystkim, co nas otacza, jest miejsce dla Boga?
  • Czy aborcja, wyolbrzymiana pedofilia w Kościele i seks z byle kim mogą mieć coś wspólnego z Dekalogiem?

Życie według Dekalogu jest możliwe, o ile wiemy, co on ze sobą niesie. W książce zastanawiam się nad podstawowymi elementami życia każdego chrześcijanina, takimi jak: Dekalog, główne prawdy wiary, sakramenty. Nie staram się być teologiem i nie udaję w tej książce księdza.

Patrzę na całe to zamieszanie wokół Kościoła trochę z boku i boleję nad tym, że zapomina się o podstawowych wartościach, jakie niesie ze sobą chrześcijaństwo. Świat byłby dużo lepszy, gdybyśmy wszyscy kierowali się tymi wartościami.

Informacje techniczne

Oprawa: miękka
Wydawca: Dehon
Autor: Marcin Kaczmarczyk
Rok wydania: 2013
Ilość stron: 160
Wymiar [mm]: 120x200
EAN: 9788375192216
ISBN: 9788375192216
ID: 269669

Zobacz również

Bóg ma 20 lat
Książka niedostępna
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...